baner
Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Na staż do Hiszpanii i Portugalii

Rok szkolny dobiegł końca i zaczął się czas wakacyjnych przygód. Na brak wrażeń latem nie będą narzekać na pewno uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy, którzy wybierają się po doświadczenia zawodowe do Hiszpanii i Portugalii.
Dzięki funduszom unijnym, pozyskanym z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, dwie grupy uczniów CKZiU będą w lipcu odbywać trzytygodniowe staże zawodowe w Walencji i Lizbonie.
W lutym br. uczniowie CKZiU rozpoczęli realizację projektu pod nazwą "Praktyka najlepszą nauką! Europejskie staże zawodowe". Wówczas do Lizbony wyjechała pierwsza grupa młodzieży – uczniowie Technikum Informatycznego.
- Uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych to kolejna z pięciu grup, które skorzystają z takiej formy stażu - informuje Barbara Stefańska z CKZiU w Brodnicy.
- Oprócz doświadczeń, związanych ściśle z gastronomią, uczniowie zdobędą bardzo cenne i poszukiwane przez pracodawców doświadczenie pracy w zespole międzynarodowym. Oczywiście stażom towarzyszyć będą liczne atrakcje kulturowe przygotowane przez naszych partnerów z Hiszpanii i Portugalii.
Opiekunami grup będą nauczyciele: w Lizbonie Alicja Rumińska, natomiast w Walencji Arkadiusz Nagórski. Przygotowaniem wyjazdów zajmuje się koordynator projektu, Mirosław Wołojewicz.

Na zdjęciu uczniowie wraz z koordynatorem projektu, dyrektorem CKZiU i opiekunami


źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 02.07.2019, 10:09 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 409

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.