baner Baner

AKTUALNOŚCI > Kontakt Brodnica.net > Jakim ograniczeniom podlegają samochody wynajęte z wypożyczalni?

W Polsce pojawia się coraz więcej wypożyczalni samochodów, a z ich usług korzystają nie tylko turyści, ale również osoby chcące wynająć pojazd do celów służbowych. Planujesz podróż i zastanawiasz się, jakie zasady wynajmu auta są najczęściej stosowane? Jakim ograniczeniom podlegają samochody? Sprawdziliśmy to na przykładzie jednej z najszybciej rozwijających się firm z tego sektora.

Kto może wypożyczyć auto?
Wypożyczalnia samochodów Carfree – firma posiadająca kilkanaście oddziałów w całej Polsce, kieruje swoje usługi do osób, które ukończyły 21 lat, a uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych posiadają co najmniej od roku. Większość podmiotów zajmujących się wynajmem pojazdów stosuje tego typu ograniczenia. Wiek klienta jest weryfikowany przy odbiorze pojazdu – należy wówczas okazać prawo jazdy oraz drugi dokument (np. dowód osobisty lub paszport).
Czy karta kredytowa jest wymagana?

Wiele firm działających na polskim rynku wymaga od klientów posiadania karty kredytowej, którą w razie potrzeby można obciążyć dodatkowymi kosztami (np. na wypadek kolizji). Wypożyczalnia Carfree nie stosuje tego typu ograniczeń – za wynajem auta można również zapłacić przelewem lub poprzez platformę internetową. Opłaty dokonuje się tuż po zarezerwowaniu pojazdu.
Limit kilometrów

Wiele wypożyczalni działających na polskim rynku wprowadza limity kilometrów, które może przejechać dany klient. Firma carfree.pl nie stosuje tego typu ograniczeń – w przypadku najczęściej wybieranych rezerwacji krótkoterminowych do 30 dni klient może pokonywać nawet bardzo dalekie dystanse. Limity pojawiają się dopiero w przypadku wynajmu średnioterminowego od minimum miesiąca. W takiej sytuacji ograniczenie wynosi 3000 km i jest zwiększane na życzenie klienta.

A co z przekraczaniem granicy?
Spontaniczny wyjazd na wakacje wiąże się ze swobodą i przekraczaniem granic, również tych państwowych. Jeśli chcesz wynająć samochód na urlop, lepiej wcześniej dowiedz się, jak do kwestii wyjazdów za granicę podchodzi dana wypożyczalnia. W wielu przypadkach nie można wjeżdżać do krajów niebędących członkami Unii Europejskiej. Często również przekraczanie granic wynajętym autem wiąże się z koniecznością wpłacenia dodatkowej kaucji. W przypadku wypożyczalni Carfree konieczne jest poinformowanie o możliwości wyjazdu poza granicę przy składaniu rezerwacji lub telefonicznie. Zgłoszenie musi nastąpić minimum 24 godziny przed odbiorem samochodu.
Sprawdź regulamin

Szczegółowe informacje dotyczące ograniczeń i limitów, jakim podlegają auta z wypożyczalni, można znaleźć w umowach oraz regulaminach konkretnych firm. W ich treści znajdują się zapisy mówiące np. o przewożeniu zwierząt, paleniu tytoniu w samochodzie czy holowaniu innych pojazdów mechanicznych. Przed zdecydowaniem się na usługi konkretnej wypożyczalni dokładnie sprawdź zapisy umowne – unikniesz niepotrzebnego stresu.

Interesują Cię szczegółowe informacje na temat wynajmu auta? Sprawdź również inną publikację: Gdzie wypożyczyć samochód w Łodzi.


artykuł sponsorowany

źródło: Informacja przesłana zgodnie z zasadami obowiązującymi w dziale KONTAKT BRODNICA.NET

Dodano/zmodyfikowano: 02.07.2019, 13:56 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 840

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.