baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Nietrzeźwy kierowca z dożywotnim zakazem i narkotykami, zatrzymany dzięki czujności innego kierowcy

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 39-letniemu mieszkańcowi powiatu brodnickiego, którego zatrzymali brodniccy policjanci. Mężczyzna Kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości i mimo dożywotniego zakazu, a w samochodzie miał narkotyki. Sprawca został zatrzymany dzięki czujności innego kierowcy.
Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (1.07.). Około godz. 18.00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie od jednego z kierowców poruszających się drogą krajową nr 15, że jedzie prawdopodobnie za nietrzeźwym kierowcą vectry, który stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dyżurny natychmiast naprzeciw wysłał patrol policjantów ruchu drogowego. Zgłaszający poinformował dyżurnego, że pojazd w miejscowości Niewierz zatrzymał się i tam, do zgłaszającego dojechał patrol policjantów. Jak się okazało, kierowca opla 39-latek miał prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie, ponadto po sprawdzeniu jego danych w policyjnym systemie okazało się, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. W trakcie czynności z kierowcą, policjanci w jego aucie zauważyli woreczki strunowe. Po przeszukaniu auta, mundurowi zabezpieczyli prawie 0,5 g marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w Brodnicy, a jego auto na policyjny parking. Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 03.07.2019, 11:08 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 1312

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Jak długo jeszcze zbyt niska kara nie będzie odstraszać?
Dodany 03.07.2019, 15:54 przez olo
Zapis "grozi mu kara" brzmi jak niekończąca się farsa. Takich chwastów powinno się bezwarunkowo od razu puszkować. Z marnym wyjściem na wolność. Nie czekajmy, aż kogoś zabije.
Dodany 03.07.2019, 13:20 przez Br