baner
Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Nieprawidłowe parkowanie w okolicach ośrodków wypoczynkowych

W ciągu ostatnich dwóch tygodni, brodniccy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania w miejscowości Bachotek, w okolicach ośrodków wypoczynkowych. Interwencje kończyły się wystawianiem wezwań kierowcom, ci którzy zgłosili się do brodnickiej komendy zostali pouczeni, ci którzy jednak zbagatelizowali sprawę, będą musieli ponieść konsekwencję przed sądem.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni, brodniccy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących parkowania pojazdów na tzw. "zakazie" w miejscowości Bachotek, w okolicach ośrodków wypoczynkowych. Funkcjonariusze wystawili kilkanaście wezwań kierowcom, którzy nie stosowali się do znaku "zakaz zatrzymywania". Osoby których pojazdy stały zaparkowane w sposób "łamiący przepisy" i zgłosiły się do brodnickiej komendy, zostały ukarane mandatami. Osoby, które zbagatelizowały wezwanie wystawione przez funkcjonariuszy poniosą odpowiedzialność przed sądem. Jeżeli w dalszym ciągu kierujący nie będą stosować się do znaku "zakaz zatrzymywania", policjanci będą bardziej restrykcyjnie wyciągać konsekwencję.

Przypomnijmy!
Naruszenie znaku B-36, czyli zakazu zatrzymywania się, wiąże się z ryzykiem otrzymania stuzłotowego mandatu oraz jednego punktu karnego. W zależności od kwalifikacji prawnej czynu, funkcjonariusz podejmuje dalsze kroki. Może uznać, że wystarczy grzywna. Jeśli stwierdza, że pozostawienie pojazdu w miejscu zabronionym, zagraża bezpieczeństwu, utrudnia dojazd np. służb ratunkowym - funkcjonariusz ma prawo wydać dyspozycję w sprawie usunięcia pojazdu.
Ustawiony znak obowiązuje po tej stronie drogi, po której stoi. Zakazy dotyczą jezdni i chodnika, chyba że tablice pod znakami stanowią inaczej.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 03.07.2019, 12:36 , Komentarzy: 8, wyświetleń: 1757

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Polecam darmowy parking na płycie przed Kościołem Szkolnym. Generalnie obowiązuje: kto parkuje na chodniku – nie płaci, kto parkuje prawidłowo – musi zapłacić.
Dodany 05.07.2019, 10:33 przez szofer
A na plaży 500+ z piwskiem w łapie i petem w gębie, więc co sie dziwić.
Dodany 04.07.2019, 20:33 przez Byłam, widziałam
KPP , ośrodek wypoczynkowy Bachotek to prywatna posiadłość , sami powinni zadbać o bezpieczeństwo ,posiadać własne służby porządkowe , czyżby takie same znaki gdzie indziej mają inne znaczenie ,czy policja ma w zamian do dyspozycji kilka domków dla mundurowych jako rekompensatę w rozliczeniu z a usługę .
Dodany 04.07.2019, 18:51 przez Wczasowiczka
Służby się bojom polskich niemców bo nie wiedzom po jakiemu z nimi gadać. Na migi pewnie by musieli jak u nas na wsi szczuka.
Dodany 04.07.2019, 13:10 przez szczukowiak
Kontynuując trend komentarzy dodałbym jeszcze domorosłych kiermenów przed sklepami. Działają oni w myśl zasady nie wjechałem do sklepu, to jakbym w nim nie był. Czas już ukrócić to chamstwo.
Dodany 04.07.2019, 08:19 przez Br
Dziwnym trafem tylko auta z polskimi rejestracjami miały wezwania. Czy znaki zakazu nie obejmują polskich niemców (na żadnym aucie z niemieckimi blachami nie było wezwania, a tych było na zakazie kilka)? Czy też policji nie chce się szukać ich potem? Co to za wybiórcze zachowanie.
Dodany 04.07.2019, 07:42 przez wp
No właśnie, w mieście auta stoją gdzie popadnie i policja nie widzi , ale teraz tak sobie myślę że to w którym miejscu parkują nieprawidłowo trzeba zgłosić wtedy policja będzie działać
Dodany 03.07.2019, 16:14 przez hmm
o jakie hirołsy, a z nielegalny parkowaniem na rynku to sobie poradzić nie potrafią.
Dodany 03.07.2019, 15:25 przez filipek