baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Podziękowania za osiem lat w Brodnicy

W niedzielę, 30 czerwca o godz. 9.30 ks. prałat Krzysztof Lewandowski odprawił swoją ostatnią mszę jako proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy i dziekan miejscowego dekanatu. W nabożeństwie podsumowującym osiem lat brodnickiej misji proboszcza uczestniczyli samorządowcy z miasta i powiatu, którzy podziękowali księdzu za wzorową współpracę.
17 czerwca biskup toruński Wiesław Śmigiel wręczył nominacje proboszczowskie ośmiu kapłanom toruńskiej diecezji. Ksiądz prałat Krzysztof Lewandowski z dniem 1 lipca otrzymał nowe zadania jako gospodarz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Toruniu oraz dziekan dekanatu toruńskiego IV. Proboszczem brodnickiej parafii farnej i dziekanem tutejszego dekanatu był od 1 lipca 2011 roku.

- Dziękuję księdzu za otwartość i życzliwość, które przez osiem lat towarzyszyły naszej współpracy - powiedział starosta brodnicki Piotr Boiński, żegnając prałata Lewandowskiego w obecności wiernych zgromadzonych na mszy. - Każdy ma swoją drogę do Jerozolimy. Na tej drodze niech Najwyższy ma księdza w swojej opiece - dodał gospodarz powiatu.

Starosta Piotr Boiński wręczył odchodzącemu proboszczowi od władz Powiatu Brodnickiego złoty grawerton z dedykacją następującej treści:
Księdzu Prałatowi Krzysztofowi Lewandowskiemu z okazji zakończenia duszpasterskiej misji proboszcza Parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy z wyrazami uznania, szacunku i podziękowania za oddaną służbę na rzecz lokalnej wspólnoty w duchu pojednania i troski o uniwersalne wartości oraz życzeniami zdrowia i wytrwałości na dalsze lata posługi.
1 lipca nowym brodnickim proboszczem i dziekanem został ks. kan. Mariusz Stasiak, dotychczasowy proboszcz parafii pw. Matki Bożej Łaskawej w Toruniu, obecny kapelan strażaków w toruńskiej Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 04.07.2019, 11:09 , Komentarzy: 6, wyświetleń: 1494

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
21 wiek a ludzie nadal w cielca wierzą
Dodany 11.07.2019, 08:02 przez apostazja
A dekanat brodnicki rozliczył się z pedoflią?
Dodany 07.07.2019, 09:02 przez wd
Jolanta jakie 3 minutowe kolędy u nas był niecałe 2 minuty. Tak szybko wychodził że zawadzil o dywan i by leżał jak długi. Modlitwę to już w korytarzu zaczął odmawiać.
Dodany 05.07.2019, 19:20 przez Sara
Zapamiętałem go z utajnienia dochodów rocznych parafii,fatalnych kazań,głaskania po głowie wyłącznie dzieci które dały na tacę,3 minutowych wizyt kolędowych,spacerów z psem po okolicy.Myślę że ksiądz źle się tu czuł i nie rozumiał bądź lekceważył ludzi.Taka moje podsumowanie.
Dodany 05.07.2019, 10:54 przez Jolanta
Czy , np. dyrektorzy starostwa też załapią się na złote grawertony ?
Dodany 04.07.2019, 22:21 przez ina
mniemam że Starosta kupił "złoty grawerton" za prywatną kasę a nie publiczne pieniądze podatników.
Dodany 04.07.2019, 13:08 przez filipek