TWOJA REKLAMA W TYM MIEJSCU GRATIS
Każdej firmie dajemy 10 tysięcy wyświetleń reklamy w tym miejscu. Samodzielne dodawanie i edycja tekstu reklamowego, dostęp do statystyk, proste i szybkie zakładanie konta. >>> SPRAWDŹ JUŻ TERAZ <<<

baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Zapraszamy na Dni Drwęcy do Kurzętnika

Stowarzyszenie Miast Gmin i Powiatów Dorzecza Drwęcy zaprasza mieszkańców regionu na XXXVDni Drwęcy, które odbędą się w dniach 19-20 lipca. W tym roku gospodarzem obchodów jest Kurzętnik, którego samorząd i społeczność równolegle będą świętować Dni Gminy.
Szykuje się wiele atrakcji związanych zarówno ze świętem Drwęcy jak i Dniami Gminy Kurzętnik.
W piątek, 19 lipca, o godz. 17. organizatorzy zapraszają do Gminnego Centrum Kultury na konferencję pt. "Rybactwo-Wędkarstwo i Rekreacja", a następnie, o godz. 19, na degustację ryb. W sobotę, 20 lipca, jeszcze przed oficjalnym otwarciem obchodów, z kurzętnickiego rynku wystartuje "Kogucia Dycha" (godz. 11), czyli bieg na 10 km na trasie Kurzętnik-Nielbark, do którego zgłosili się zawodnicy z całej Polski. Dla dzieci organizatorzy przygotowali Bieg Przedszkolaka na 400 metrów (godz. 10.30), a dla miłośników rekreacji - Bieg Małego Koguta oraz marsz nordic-walking na 3,5 km (godz. 11.). Biuro zawodów będzie działać od godz. 8.00 w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku.
Amatorzy porannego wstawania, by spędzić czas nad wodą z wędką i spławikiem, będą mieli okazję powalczyć o trofea w zawodach wędkarskich, które rozpoczną się o godzinie 6. na wyrobisku w Nielbarku.
Główna część obchodów rozpocznie się o godzinie 16. na Górze Zamkowej. Wystąpi orkiestra dęta, lokalne zespoły artystyczne, nastąpi oficjalne otwarcie Dni Drwęcy i Dni Gminy Kurzętnik (g. 16.15). Odbędą się koncerty zespołów "Bluszcz" (g. 17.30), "Mitra" (g.18.30) i "Defis" (g. 19.45). Kwadrans po godz. 21. na scenę wejdzie gwiazda wieczoru - zespół "Blue Cafe". Zaplanowano też pokaz laserowy i zabawę pod chmurką do północy.
Jeszcze w niedzielę, 21 lipca, w ramach Dni Gminy Kurzętnik w amfiteatrze na Górze Zamkowej odbędzie się Przegląd Pieśni Religijnej.

Szczegóły obchodów Dni Drwęcy i Dni Gminy Kurzętnik na plakacie.


źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 09.07.2019, 15:12 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 678
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.