baner
Tablice2

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > III Liceum Ogólnokształcące uruchamia dwa dodatkowe oddziały

Po wprowadzeniu reformy wraz z końcem roku szkolnego 2018/2019 naukę w szkołach zakończyli zarówno uczniowie VIII klas szkół podstawowych, jak i III klas gimnazjów. Powstanie tzw. "podwójnego rocznika" oznaczało, że w kolejce do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych ustawi się ponad 727 tys. uczniów. Będą musieli wybrać między liceum ogólnokształcącym, technikum i szkołą branżową I stopnia, która w myśl reformy zastąpiła szkoły zawodowe. Sprawdzamy jak sytuacja wygląda w naszym mieście obecnie i ilu uczniów chcących od nowego roku szkolnego zostać uczniami III LO w Brodnicy będzie miało taką szansę.- Burmistrz Brodnicy wyraził zgodę na uruchomienie dwóch dodatkowych oddziałów klas pierwszych w III liceum. Powodem jest bardzo duża liczba zgłoszeń – informuje Anna Kupczyk, Kierownik Biura Oświaty. - Na liście zakwalifikowanych, spełniających kryteria znalazły się 432 nazwiska. Ostateczną liczbę przyjętych poznamy 16 lipca br. – dodaje A. Kupczyk Od 1 września 2019 r. w liceum, dla którego organem prowadzącym jest Gmina Miasta Brodnicy, zamiast dotychczasowych 4 oddziałów będzie 10 oddziałów klas pierwszych - pięć oddziałów dla uczniów po szkole podstawowej i pięć oddziałów dla uczniów po gimnazjum.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 12.07.2019, 10:19 , Komentarzy: 12, wyświetleń: 1649

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Poszkodowany ,a ja miałem do czynienia z kilkoma inżynierami , t.z. zakł. Mięsnych POLMO MLECZARNI ,TERENÓWKI , GS, PSS, i tak jeszcze ,To było wyuczone rzemiosło z wyższej półki, A zobacz FIRMA -, KRASKA ,ZYGERT ,WOBRO,SOCHA ,KAMIŃSKI,BARTKOWSKI ,i jeszcze wiele innych wspaniałych rzemieślników ,tam uczeń nauczy się wiedzy fachowej.Jak zadawałeś się z tymi co tak ich bronisz, to nie dziwota że dałeś się zrobić w konia .
Dodany 17.07.2019, 15:46 przez ZSZ
Miałem kontakt z paroma brodnickimi rzemieślnikami z rożnych branż. Fachowcy, że pożal się Boże! Amatorszczyzna!
Dodany 16.07.2019, 22:55 przez poszkodowany
Przepraszam ,miało być z takim nauczaniem,ja nie mam nic przeciwko uczniom szkół zawodowych , czy rzemieślnikom którzy uczą zawodu przekazując swoje wieloletnie doświadczenie , a tych już jest co raz mniej .Coś o tym wiem, trzeba czytać z zrozumieniem .
Dodany 15.07.2019, 18:48 przez ZSZ
do ZSZ: co to znaczy z "takim uczniem"? Że co? że beeee, bo "zawodówa"? dzieki tej szkole mamy chleb, samochody , domy, wymieniać jeszcze? Rzeczywiście brak słów , ale na ciebie malutki człowieku
Dodany 15.07.2019, 17:43 przez nie uczeń
Rzeczywiście brak słów, cóż można powiedzieć jeśli tam się nie pracowało , czy w ogóle nie miało się kontaktu z takim na uczniem.
Dodany 15.07.2019, 16:06 przez ZSZ
do ZSZ: Jesteś człowieku niedoinformowany... nie znasz kompletnie zasad nauki zawodu. Uczniowie szkoły branżowej (o ile wiesz , co to jest...) maja trzy dni praktyki w wybranym przez siebie zakładzie pracy, a tylko dwa dni w szkole Tam też nie nauczą????? Acha , nie jestem ani pracownikiem, ani uczniem tej szkoły.
Dodany 14.07.2019, 11:29 przez brak słów
CKZIU , no cóż ,jak zwykle chwali to ten co tam pracuje , prawdziwego rzemiosła uczeń nauczy się u praktykującego z wieloletnim doświadczeniem rzemieślnika , a nie teoretyków , to tak jak w starostwie ,zatrudnia się człowieka bez doświadczenia jako specjalistę od dróg ,co tu gadać pobudowali grajdołek aby z najść dla znajomka stołek .
Dodany 14.07.2019, 09:51 przez ZSZ
Słusznie, że młodzież wybiera zawód.Licea to przezytek, nic nie dający... Produkuja bezrobotnych, a zawód zawsze daje większe mozliwości. Brawo CKZiU. Nie potrzebujecie reklamy, jesteście świetną szkołą. Ogóniaki brodnickie to ani poziom wiedzy, ani perspektywa na przyszłośc. jeszcze nie tak dawno niektórzy sobie kpili z "czerwonej szkoły"...dziś ona górą bez jakiejkolwiek reklamy.
Dodany 13.07.2019, 18:04 przez ja
Niestety , tak będą uczyć żeby nic nie nauczyć ,po to żeby miał kto fizycznie zapierdzielać na utrzymanie tych nieprodukcyjnych przy biurkach , tylko swoich z klanów Po .PSLu, czy PISu . Proszę zobaczyć , kim w urzędach , obsadzają stanowiska.
Dodany 12.07.2019, 21:11 przez Obserwator
Kochani dajcie sobie spokój z tymi liceami. Obecnie I jak i III LO ma tak słaby poziom, że to tylko rozsiewacze bezrobotnych. Tak samo większość kierunków studiów to strata czasu i pieniędzy. Wybierajcie technika czy dobre zawodówki gdzie zdobędziecie konkretny zawód, który da wam kasę w przyszłości.
Dodany 12.07.2019, 19:43 przez Dobra rada
I drzwi otwartych w tym roku nawet w CKZiU nie było. Technika nie potrzebuja reklamy
Dodany 12.07.2019, 18:21 przez Xxx
W CKZiU ok 32 klasy... to jest dopiero nabór... O tym nie napiszecie? Czemu?
Dodany 12.07.2019, 11:51 przez nie uczeń