baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Kontakt Brodnica.net > Co zapewnia ubezpieczenie na dożycie?

Decyzja o zakupie ubezpieczenia na życie nasuwa wiele pytań – przede wszystkim jaka forma ubezpieczenia będzie dla nas najlepsza? Sprawdzamy, co oznacza ubezpieczenie na dożycie – być może będzie to dla nas korzystne rozwiązanie. Kilka ważnych informacji z pewnością ułatwi nam podjęcie decyzji o wyborze odpowiedniej polisy.

Indywidualna polisa na życie
W swojej podstawowej funkcji ubezpieczenie na życie ma za zadanie chronić nasze życie. Na wypadek śmierci ubezpieczyciel zabezpiecza finansowo osoby, które wskazaliśmy w umowie jako uposażone. Są to najczęściej osoby nam najbliższe – współmałżonek, dzieci, rodzeństwo czy rodzice – czyli osoby kolejno uprawnione do dziedziczenia.
Polisa na życie ma określoną – wybraną przez nas samych – sumę ubezpieczenia. Jest to kwota maksymalna, jaką nasi najbliżsi mogą otrzymać z tytułu naszej śmierci. Ponadto – na podstawie sumy ubezpieczenia określana jest kwota należna za wystąpienie zdarzeń, które objęte są ochroną. Jeśli zatem zdecydujemy się na dodatkową ochronę, np. na wypadek pobytu w szpitalu – świadczenie należne za każdy dzień spędzony w szpitalu jest obliczane na podstawie wybranej sumy ubezpieczenia.
Umowa polisy na życie może trwać zarówno 5, jak i 30 lat – tutaj zwykle mamy sporo możliwości wyboru. Im dłuższy czas trwania umowy – tym dłużej możemy cieszyć się ochroną.

Ubezpieczenie na dożycie
Polisa, którą określa się "ubezpieczeniem na dożycie" to produkt ochronny, który zabezpiecza w sposób podwójny. Po pierwsze – obejmuje nas ochroną na określony czas trwania umowy – wówczas, gdy na przestrzeni lat ubezpieczony umrze – ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie osobom uposażonym. Po drugie – dożycie końca umowy zobowiązuje ubezpieczyciela do wypłaty zgromadzonych przez lata środków. To świetne rozwiązanie na oszczędzanie połączone z dodatkową ochroną.
Polisa na dożycie jest dobrym pomysłem dla osób, które chciałyby zgromadzić fundusze np. na czas emerytury. Nie możemy mieć pewności co do tego, w jakiej kondycji będzie zarówno nasze zdrowie, jak i finanse za 10 czy 20 lat – jednak możemy się po prostu zabezpieczyć. Okres emerytury powinien być czasem spokojnym, pozbawionym większych zmartwień – warto więc zadbać o to wcześniej.
Zgromadzone środki mogą przydać się zarówno, gdy emerytura okaże się za niska, jak również gdy pojawią się większe wydatki, jak np. zakup nowego samochodu, remont mieszkania czy wsparcie finansowe dzieci lub wnuków. Środki, jakie otrzymamy za dożycie końca umowy – możemy przeznaczyć na dowolny cel.

Większe możliwości dzięki porównaniu
Zakup polisy na dożycie nie musi być wcale trudny – wybór mamy naprawdę spory. Warto jednak wiedzieć, że kluczem do znalezienia dobrej jakości polisy – jest porównywanie ofert. Nie decydujmy się na pierwszą znalezioną ofertę, która wyda nam się rozsądna. Sprawdźmy, co oferuje konkurencja – dzięki temu uda nam się zaoszczędzić i znaleźć bardziej rozbudowaną ochronę.
Dobrym rozwiązaniem może okazać się ubezpieczenie na życie z www.ubezpieczeniaonline.pl. Na stronie znajdziemy wiele cennych informacji o wielu produktach, możemy skorzystać z pomocy porównywarki, która znacznie ułatwi nam znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia.
Przed zakupem polisy na dożycie sprawdźmy dokładnie okres karencji oraz wyłączenia odpowiedzialności. To dwa, niezwykle ważne, zapisy w umowie, o których musimy pamiętać.
Karencja jest to czas pomiędzy podpisaniem umowy, a rozpoczęciem pełnej ochrony nad ubezpieczonym. W praktyce oznaczać to może, że jeśli ochrona obejmuje np. zdiagnozowanie poważnej choroby, ubezpieczyciel nie wypłaci nam świadczenia, jeśli zostanie ona zdiagnozowana tydzień po zawarciu umowy w przypadku, jeśli karencja przewiduje pół roku. Jest to zabezpieczenie dla ubezpieczyciela przed nieuczciwymi klientami, którym zależeć może na wysokim odszkodowaniu.
Drugim ważnym punktem w umowie jest wyłączenie odpowiedzialności. Są to sytuacje, w których ubezpieczony świadomie działał na własną niekorzyść, przyczyniając się do utraty zdrowia lub życia. Należą do nich: samookaleczenia, próby samobójcze, branie udziału w bójkach lub rozruchach, uszczerbek na zdrowiu powstały w wyniku popełniania przestępstwa lub spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe dokładnie precyzuje wyłączenia odpowiedzialności, dlatego warto zapoznać się z nimi dokładnie przed podpisaniem umowy.


artykuł sponsorowany

źródło: Informacja przesłana zgodnie z zasadami obowiązującymi w dziale KONTAKT BRODNICA.NET

Dodano/zmodyfikowano: 16.07.2019, 10:45 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 2928

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Porównuj tylko sumy GWARANTOWANE! Sumy przewidywane liczone są na podstawie obecnych kosztów obsługi potrącanych z twoich składek (koszty te ulegają stopniowemu zwiększeniu) i na podstawie do tej pory osiągniętych zysków z lokaty zbieranego kapitału (w przyszłości może wypaść to inaczej). Lepszy dziś przy tych teoretycznych rachunkach, może okazać się za parę lat gorszy. Porównuj tylko sumy GWARANTOWANE, reszta to loteria!
Dodany 16.07.2019, 12:28 przez ryzykofaktor