baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Kontakt Brodnica.net > Koszt ubezpieczenia na życie – od jakich czynników zależy?

Decyzja o zakupie ubezpieczenia nie musi być wcale trudna. Łatwiej będzie nam znaleźć odpowiednie i niedrogie ubezpieczenie, jeśli będziemy orientować się jakie czynniki bezpośrednio wpływają na cenę polisy na życie. Sprawdźmy zatem – od czego może zależeć cena naszego ubezpieczenia. Dzięki temu mamy szansę obniżyć cenę składki.

Suma ubezpieczenia, a cena składki
Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na wysokość składki, jaką przyjdzie nam regularnie opłacać, jest wysokość sumy ubezpieczenia. Jest to kwota, na którą się ubezpieczamy, czyli suma maksymalna, jaka przysługuje naszym najbliższym z tytułu naszej śmierci. Suma ubezpieczenia określa również kwotę, na podstawie której obliczany jest procent należny za doznanie np. uszczerbku na zdrowiu, jeśli na taką ochronę się zdecydujemy.
Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują bardzo szeroki zakres wyboru wśród sum ubezpieczenia, możemy zatem nabyć polisę na 10 000 zł, 100 000 zł, jak i 1 000 000 zł. Kwota, jaką wybierzemy, zależy w dużej mierze od nas samych – powinniśmy dobrze ustalić potrzeby finansowe naszych najbliższych na wypadek naszej śmierci. Jak to zrobić? Zastanówmy się jakie zostawiamy po sobie zobowiązania finansowe, czy zatrudniamy ludzi, czy posiadamy jakieś zadłużenia. Innego zabezpieczenia może potrzebować mężczyzna, który jest jedynym żywicielem pięcioosobowej rodziny, innego z kolei kobieta, która samotnie wychowuje dziecko i samodzielnie prowadzi firmę zatrudniającą kilka osób.

Wiek, w jakim przystępujemy do zakupu polisy
To, ile mamy lat – ma dla ubezpieczyciela ogromne znaczenie. Z każdym rokiem wzrasta ryzyko udaru, zawału czy innych poważnych zachorowań, a co za tym idzie – zgonu. Ubezpieczyciel zabezpiecza się na taką ewentualność poprzez podniesienie wysokości składki. Lepiej zatem przystąpić do zakupu polisy wcześniej, niż odkładać to na później. Wydatki związane z remontem, zmianą samochodu, posłaniem dzieci na studia czy nagłymi problemami rodzinnymi będziemy mieć zawsze – niech takie sytuacje nie odraczają w czasie naszej decyzji o zakupie ubezpieczenia na życie. Czasem odłożenie kupna polisy o kilka miesięcy może znacznie zwiększyć naszą składkę.

Ilość umów dodatkowych zwiększa cenę polisy
Ubezpieczenie na życie w swojej podstawowej formie zabezpiecza życie osoby ubezpieczonej. Oznacza to wypłatę świadczenia osobom wskazanym w umowie z tytułu śmierci ubezpieczonego. Każda dodatkowa ochrona zwiększa wysokość składki. Jeśli zatem chcemy nabyć ochronę od wypadków, nowotworów czy pobytu w szpitalu – mamy taką możliwość, ale miejmy świadomość, że cena składki się podniesie.
Nie oznacza to, że należy rezygnować z umów dodatkowych – absolutnie nie! Jednak np. osoby młode, które dbają o zdrową dietę oraz aktywny tryb życia mają większe ryzyko nabawienia się kontuzji niż zachorowania na nowotwór złośliwy. Z kolei osoby, które nie posiadają prawa jazdy i nie podróżują mogą zrezygnować z rozszerzenia dotyczącego wypadków. Wybierzmy rozszerzenia z rozsądkiem, uwzględniając ryzyko, które faktycznie nas dotyczy.

Brak znajomości rynku ubezpieczeń
Nie musimy być specjalistami w dziedzinie ubezpieczeń na życie, by znaleźć dobrą i korzystną ofertę. Jednak najczęściej popełnianym przez klientów błędem jest zakup polisy w jednym z największych w Polsce towarzystw ubezpieczeniowych. Firma działa w Polsce od lat, wzbudza nasze zaufanie, jest reklamowana w telewizji, znajomy wspominał o niej w pracy? To nie musi być najlepsza rekomendacja. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że na polskim rynku ubezpieczeniowych działa na prawdę wiele firm, które oferują dobre i tanie produkty. Towarzystwo ubezpieczeniowe, które jest nam słabiej znane – może cieszyć się ogromną popularnością na całym świecie, dzięki czemu ma zgromadzony kapitał, który pozwala na obniżenie cen poszczególnych produktów.
Porównanie ofert nie musi być wcale trudne – wystarczy sprawdzić notowania w rankingach ubezpieczeniowych, skąd już dowiemy się o wielu dobrych towarzystwach ubezpieczeniowych. Możemy również skorzystać z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej, która maksymalnie ułatwi nam porównanie wszystkich dostępnych na rynku ofert. Dobrym rozwiązaniem będzie np. porównywarka ubezpieczeń na życie w rankomat.pl.
Porównywarka wymaga od nas wypełnienia krótkiego formularzu, w którym zaznaczamy informacje o poszukiwanym ubezpieczeniu. Na podstawie udzielonych odpowiedzi specjaliści opracowują listę kilku najbardziej dopasowanych ofert. Dzięki temu zaoszczędzić możemy nie tylko nasze środki finansowe, ale również sporo czasu, które poświęcilibyśmy na samodzielnie przeglądanie ofert.

artykuł sponsorowany

źródło: Informacja przesłana zgodnie z zasadami obowiązującymi w dziale KONTAKT BRODNICA.NET

Dodano/zmodyfikowano: 16.07.2019, 11:31 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 2901

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Porównuj tylko sumy GWARANTOWANE! Sumy przewidywane liczone są na podstawie obecnych kosztów obsługi potrącanych z twoich składek (koszty te ulegają stopniowemu zwiększeniu) i na podstawie do tej pory osiągniętych zysków z lokaty zbieranego kapitału (w przyszłości może wypaść to inaczej). Lepszy dziś przy tych teoretycznych rachunkach, może okazać się za parę lat gorszy. Porównuj tylko sumy GWARANTOWANE, reszta to loteria!
Dodany 16.07.2019, 12:23 przez ryzykofaktor