baner Kredyty

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Pijany kierowca zatrzymany dzięki czujności obywatela

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mężczyźnie, zatrzymanemu wczoraj (21.07.) przez brodnickich policjantów. Mężczyzna kierował samochodem mając ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali 29-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami, a pojazd odholowali na parking strzeżony. Pijany kierowca "wpadł" dzięki informacji telefonicznej od czujnego obywatela.

Wczoraj (21.07.) około godz. 17.00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w okolicach jeziora Śliskie, pojazdem skoda oktavia kieruje nietrzeźwy mężczyzna. Dyżurny natychmiast we wskazaną okolicę wysłał patrol policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze przy ul. Sikorskiego napotkali opisany w zgłoszeniu pojazd i zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Po zbadaniu trzeźwości policyjnym alkotestem, informacja jaka dotarła do dyżurnego brodnickiej jednostki potwierdziła się. Mężczyzna miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali 29-latka i przetransportowali do brodnickiej komendy. Jego auto odholowane zostało na parking strzeżony. Funkcjonariusze zatrzymali 29- latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami i po wszystkich czynnościach zwolnili go do miejsca zamieszkania. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 22.07.2019, 10:54 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 987

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Za niskie kary!
Dodany 22.07.2019, 23:56 przez X
Pięknie się troll zresetował przy niedzieli.
Dodany 22.07.2019, 12:14 przez Fazi