baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Pijany kierowca z cofniętymi uprawnieniami rozbił auto i schował się w lesie

Brodniccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj (21.07.) w miejscowości Drużyny. 40-letni kierowca pod znacznym wpływem alkoholu i z cofniętymi uprawnieniami, rozbił auto i ranny uciekł przed przyjazdem policjantów. Mężczyzna został odnaleziony w lesie. Trafił do szpitala.
Wczoraj (21.07.) około godz. 22.00 brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Drużyny. Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia zastali porzucone rozbite auto i świadków zdarzenia. Z relacji osób zgłaszających wynikało, że kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci po kilku minutach poszukiwań odnaleźli kierowcę leżącego w lesie, ukrywającego się przed policjantami. Mężczyzna był ranny i czuć było od niego alkohol. 40-latek nie był w stanie poddać się badaniu alkotestem. Na miejsce przyjechała załoga pogotowia, która zabrała 40-latka do szpitala. Tam została pobrana od niego krew do badań na zawartość alkoholu. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący oplem astrą, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w znak drogowy i zatrzymał się na skarpie. Po sprawdzeniu danych kierowcy w policyjnym systemie okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż decyzją uprawnionego organu zostały mu cofnięte. Brodniccy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz mimo cofniętych uprawnień, mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 22.07.2019, 12:54 , Komentarzy: 7, wyświetleń: 1375

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Do Wacek Przecież wtedy z koryta najjaśniej nam panującego Kaczora nie żał by Kurski, cypryjski rajdowiec Karski, że przypomnę tylko te gwiazdy. Robotę by starciła pani Oj tam Oj tam a gdyby sprawdzać alkotestem i KONIECZNIE narkotestem posłów przed posiedzeniem to może nawet Pawłowicz by się nie załapała. Dodając do tego posłów opozycji na sali nigdy by nie było kworum, chyba,że Najwięszy PREZES zarządził by dla swoich wstrzemięźliwość. Obezwładnione już państwo byłoby niezdolne do żadnego aktu życiowego. Jaki wniosek? Trzeba pić i wzmacniać budżet państwa? Nie! Trzeba myśleć przy wyborach
Dodany 03.08.2019, 13:39 przez mieszkaniec
Gdybyśmy mieli posłów, a nie marionetki dla kasy w Sejmie, to byłoby uchwalone prawo o konfiskacie samochodu pijanego kierowcy, jako potencjalnego narzędzia zbrodni. Niestety, większość tzw. posłów to kukły od podnoszenia łapek tak jak im każą, lub dla koryta.
Dodany 29.07.2019, 09:14 przez Wacław
Podobno wypił dwa Żubry ,to ciągłą człowieka do lasu ,leśnictwo z Gutowa postawiło znaki przy drodze leśnej zakazu wjazdu dla PSL ,czyżby to ku przestrodze, jadąc w kierunku Lidzbarka koniec lasu po lewo ,uśmiejesz się po pachy. Dziwna sprawa lasy państwowe ,a obywatelowi ogranicza się poruszania po utwardzonych drogach leśnych , czyżby jeszcze jak za komuny państwo w państwie .
Dodany 24.07.2019, 19:56 przez Obywatel
Jo kofikata starego bez przeglądu i nieubezpieczonego grata. Chyba to pisał antek z rypsina.
Dodany 24.07.2019, 19:41 przez Brodniczak z ul. Marchlewskiego
Dobrze, że go dorwali gnoja, że będzie sądzony. Mam jednak pytanie do pani rzecznik Policji w jaki sposób on się ukrywał leżąc? Na którym boku a może na wznak lub na brzuchu - innych możliwości nie ma. To by była pełna informacja.
Dodany 23.07.2019, 14:45 przez emilka
O Jezu, czy to nigdy sie nie skonczy? A gdyby tam ktos przypadkiem przejezdzal? Za niskie kary!
Dodany 22.07.2019, 23:54 przez olo
W takiej sytuacji dodatkowo kofikata auta.
Dodany 22.07.2019, 16:42 przez kierowca