baner
Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Wykorzystanie palet - w jakich branżach stanowią niezastąpioną pomoc?

Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie magazynów i wielu sklepów bez możliwości zastosowania palet. Do wyboru są palety przemysłowe i europalety, których jakość jest wyższa. Pozwalają na bezproblemowy załadunek i transport towarów wielkogabarytowych. Czy warto inwestować w nowe palety czy lepiej zadowolić się używanymi?

Odwiedzając skup palet w Poznaniu, można się dowiedzieć, że zgłaszają się po nie przedstawiciele najróżniejszych branż. Ze względów praktycznych i ekologicznych palety wykorzystuje się do magazynowania towarów i transportu w branży: spożywczej, browarniczej, farmaceutycznej, chemicznej, metalowej oraz budowlanej. Są stosowane w sklepach, hurtowniach i fabrykach. Trudno obejść się bez nich w rozległych hipermarketach. Palety euro mają standaryzowane wymiary, dzięki czemu ułatwiają optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej, ale dostępne są również palety przemysłowe, które wyróżniają się niższą ceną, jak i różnorodnością w kwestii wymiarów, dzięki czemu można je dostosować do indywidualnych potrzeb. Jeżeli przestaną być potrzebne lub zaistnieje potrzeba wymiany na nowe, sprzedaż palet będzie dogodnym rozwiązaniem, na którym można nieco zarobić. Chętnych na zakup używanych palet nie brakuje. Obecnie nawet prywatne osoby sięgają po nie, aby wykorzystać je do wystroju wnętrz. Popularne stało się konstruowanie z nich stolików i siedzisk. Proste meble można wykonać samodzielnie.

Na czym polega działalność skupu palet?

W wielu miejscowościach funkcjonuje skup palet, w którym można sprzedać niepotrzebne już palety lub kupić używane w korzystnej cenie. Oddając palety do skupu otrzymuje się za nie pieniądze i chociaż nie są to duże kwoty, obniżają koszt zakupu nowych palet lub częściowo rekompensują wcześniej poniesiony wydatek. Klienci często pytają, czy używane wersje są solidne i można śmiało powiedzieć, że skup palet euro i palet przemysłowych oferuje sprawdzony towar zróżnicowanej jakości. Palety słabszego gatunku mają więcej uszkodzeń, ale nadal są pełnowartościowym produktem, a na dodatek ich cena jest niższa. Skupem, sprzedażą i naprawą uszkodzonych palet zajmuje się m.in. www.tefra.com.pl. Firma dysponuje niezbędnymi certyfikatami, dzięki czemu palety spełniają normy jakościowe.

Palety używane – czy warto z nich skorzystać?

Palety przekazane do skupu przez jedną firmę czy też osobę prywatną mogą być odsprzedane dalej. Jeżeli wymagają naprawy, pracownicy realizują odpowiednie prace, aby przywrócić je do stanu pełnej używalności. Niektóre firmy sprzedają używane palety i kupują nowe, ale w wielu przypadkach używane stanowią wystarczającą opcję. Europalety mogą być naprawiane wyłącznie w punktach posiadających certyfikaty – jeżeli ten wymóg nie jest przestrzegany, mogą stracić prawo do ich sprzedaży. Zakup palet używanych jest równoznaczny z zaoszczędzeniem pieniędzy, ponieważ kosztują mniej. To opłacalna propozycja dla tych, którzy chcą palet dobrej jakości, ale w niewygórowanej cenie.

źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 22.07.2019, 17:54 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 491