baner Mieszkanie

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Integracyjna wyprawa WTZ i UTW

Już kolejny raz niepełnosprawni z WTZ w Brodnicy, realizując proces rehabilitacji zawodowej, organizowali wspólne wydarzenia, w których aktywnie uczestniczyli. Jednym z nich był wyjazd nad morze w dniach 9-15 czerwca razem ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
67-osobowa grupa studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz niepełnosprawnych z rodzicami i terapeutami realizowała integracyjny pobyt nad morzem. Uczestnicy zamieszkali w przyjaznym ośrodku "Baltic Sport" we Władysławowie Chłapowie. Podczas pobytu organizowane były spacery nad morze oraz zwiedzanie Władysławowa z przewodnikiem.

- Wieczorami, w trakcie wspólnych zabawach przy muzyce oraz spotkaniu z zespołem "Kaszub" przy ognisku, zacieśniały się więzi przyjaźni - wspominają uczestnicy wyprawy. - W ramach zajęć rehabilitacyjnych każdego ranka można było uczestniczyć w gimnastyce porannej, a w ciągu dnia pływać na basenie oraz zażywać kąpieli słonecznych i wodnych nad Bałtykiem. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i zwrócili się do Barbary Tuptyńskiej o zorganizowanie pobytu nad morzem w 2020 roku. W ślad za tym została wykonana rezerwacja na przyszły rok - dodają.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 23.07.2019, 14:32 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 392

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.