baner Baner

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > We wrześniu Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje w dniach 23-27 września br. Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS. Będzie można skorzystać z indywidualnych porad w ramach dyżurów eksperckich a także wysłuchać interesujących prelekcji. Akcja skierowana jest do przedsiębiorców oraz osób, które dopiero planują dołączyć do tego grona.

W trakcie Tygodnia Przedsiębiorcy będzie można uzyskać informacje z zakresu podlegania ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu przez osoby prowadzące działalność gospodarczą i opłacające składki wyłącznie na własne ubezpieczenia. Będzie można również zasięgnąć informacji z zakresu właściwego ustawodawstwa, w przypadku wykonywania pracy w krajach Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii, a także dowiedzieć się o ulgach w należnościach z tytułu zaległych składek oraz o rodzajach świadczeń w zależności od formy zatrudnienia/ ubezpieczenia. Poruszana będzie także kwestia delegowania pracowników do pracy za granicą i wynikające z tego tytułu obowiązku opłacania składek.
Wszystkie osoby zainteresowane tematem organizatorzy zapraszają w dniach 23-27 września br. do siedziby Oddziału w Toruniu przy ul. Mickiewicza 33/39 oraz do wymienionych niżej terenowych jednostek organizacyjnych:
- Inspektorat we Włocławku, ul. Płocka 167,
- Inspektorat w Grudziądzu, ul. Wybickiego 39,
- Inspektorat w Lipnie, ul. Mickiewicza 43,
- Inspektorat w Brodnicy, ul. Mały Rynek 5,
- Inspektorat w Aleksandrowie Kujawskim, ul. Słowackiego 6 a.
Jak poinformowała Bożena Maria Wankiewicz, naczelnik Wydziału Organizacji i Analiz w toruńskim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, podczas Tygodnia Przedsiębiorcy będzie można m.in. skorzystać z indywidualnych porad w ramach dyżurów eksperckich, a także wysłuchać prelekcji na następujące tematy: "Mała działalność gospodarcza - kto, kiedy i na jakich zasadach może z niej skorzystać.“; "Elektronizacja akt pracowniczych - obowiązki i korzyści po stronie pracodawcy.“; "Zasady i tryb przeprowadzania kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy wykonywanej przez płatników składek.“; "Ulgi w spłacie zadłużenia z tytułu składek.“; "ZUS przez internet - usługi dla klientów Zakładu“.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 08.08.2019, 11:50 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 240

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.