baner Mieszkanie

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Artystyczne lato w Rytychbłotach

W Ośrodku Wypoczynkowym "Rytebłota" na Międzynarodowym Lecie Artystycznym po raz kolejny spotkały się dzieci i młodzież z Polski, Ukrainy oraz Niemiec. Warsztaty zorganizowane przez Brodnicki Dom Kultury odbyły się na przełomie czerwca i lipca. Tegoroczne Międzynarodowe Lato Artystyczne odbyło się pod hasłem "Ja, Ty, My - Mozaika Kulturowa".
Projekt miał charakter kulturalno-edukacyjny i promował w sposób bezpośredni szeroko pojętą twórczość artystyczną - sztukę cyrkową, malarstwo, muzykę i taniec.

- Fachowa opieka i prowadzenie zajęć, w połączeniu ze wspaniałą atmosferą, wspierającą proces twórczy w niezwykły sposób pozwoliły oderwać się od codziennych problemów, stresów i zawrotnego tempa życia - podsumowują blisko dwutygodniowy pobyt organizatorzy projektu. - Ponad stu uczestników z Polski, Niemiec i Ukrainy spędziło czas w sposób kreatywny i twórczy, czerpiąc mnóstwo satysfakcji zarówno z samego procesu tworzenia, jak i odkrywania swoich talentów i zdolności. Wspierali ich w tym wykwalifikowani instruktorzy, wywodzący się, m.in, z Grup Cyrkowych: "Heca" z Lipinek i "BeDeKus", z Brodnickiego Domu Kultury.

Na zorganizowanej w piątek, 5 lipca w Rytychbłotach gali, która była zwieńczeniem Międzynarodowego Lata Artystycznego 2019, wystąpili: Grupa Cyrkowa "BeDeKus", Grupa Cyrkowa "Heca" z Lipinek, Cyrk "Arlekin" z Ukrainy oraz Circus Schatzinsel.

To był niezapomniany spektakl, pełen wielkich emocji i wzruszeń dla artystów i publiczności, zakończony magicznym pokazem ogniowym nad jeziorem. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego tortu na zakończenie artystycznych spotkań.
Organizatorem Międzynarodowego Lata Artystycznego 2019 jest Brodnicki Dom Kultury, a dobrym duchem wydarzenia jest pedagog sztuki cyrkowej, dyr. Brodnickiego Domu Kultury - Ewa Dembek. Projekt dofinansowany przez Deutsch-Polnisches Jugendwerk - Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz Circus Schatzinsel.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 23.07.2019, 14:30 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 934

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.