baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Nowe zasady przyznawania stypendiów dla uzdolnionych uczniów

Tylko w tym roku można składać wnioski do Burmistrza Brodnicy o przyznanie stypendium dla uczniów uzdolnionych do 20 sierpnia.
Rada Miejska w Brodnicy na sesji w 22 lipca 2019 r. podjęła na uchwałę w sprawie szczegółowych warunków udzielania dzieciom i młodzieży uzdolnionej, form i zakresu tej pomocy, w tym stypendiów dla uzdolnionych uczniów oraz trybu postępowania w tych sprawach. Zgodnie z treścią uchwały stypendia motywacyjne za wyniki w nauce mogą otrzymać uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych, którzy uzyskali średnia ocen co najmniej 5,50 a uczniowie szkół ponadpodstawowych uzyskali średnią co najmniej 5,40 z wybranych przedmiotów. Stypendium mogą uzyskać uczniowie pobierający naukę na terenie Gminy Miasta Brodnicy.
Wnioski mogą składać dyrektorzy szkół, rodzice lub pełnoletni uczniowie. Ze stypendiów po raz ostatni skorzystają także uczniowie klas III gimnazjów.
Uchwała nr VIII/66/2019 Rady Miejskiej w Brodnicy z dnia 22 lipca w sprawie szczegółowych warunków udzielania dzieciom i młodzieży uzdolnionej, form i zakresu tej pomocy, w tym stypendiów dla uzdolnionych uczniów oraz trybu postepowania w tych sprawach
Publikacja: Dziennik Urzędowy Woj. Kujawsko-Pomorskiego poz. 4201) i bip.brodnica.pl

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 26.07.2019, 12:45 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 566

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.