baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Sposoby na optymalne wykorzystanie kubatury magazynu

Rozwój gospodarczy kreuje popyt na rynku, popyt na rynku przekłada się bezpośrednio na wzrost konsumpcji. Oznacza to wzmożony obieg towarów i dóbr. Rośnie liczba ładunków, które muszą trafić w jak najszybszym możliwym czasie do sklepu, żeby w następnej kolejności móc zagościć w polskich domach. Wszystkie te towary trzeba w pewnym momencie gdzieś magazynować. To właśnie zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową kreuje trendy i rozwiązania w branży wyposażenia magazynów. Zastanawiasz się jak w prosty sposób zwiększyć pojemność twojego systemy składowania?

Wybierz producenta regałów magazynowych

Wybór właściwego dostawcy systemu składowania pozwoli w sposób optymalny wykorzystać kubaturę magazynu. Obecnie na rynku można znaleźć wiele firm, które proponują rozwiązania magazynowe. Podobnie jak w innych branżach takie firmy można podzielić na producentów oraz na przedsiębiorstwa handlowe. Producent regałów magazynowych jest w stanie zaprojektować i wykonać system "na miarę". Oznacza to, że może wyprodukować np. regały paletowe, które zapewnią optymalną powierzchnię składowania w ramach posiadanej hali magazynowej. Dodatkowo, producent regałów magazynowych może zagwarantować pełny dostęp do elementów systemu - należy pamiętać tutaj o czynnikach eksploatacyjnych oraz przepisach BHP. Wielu dostawców, w tym producent regałów magazynowych WDX S.A., oferuje wsparcie na poziomie projektowania inwestycji. Współpraca z taką firmą może przełożyć się na wymierne oszczędności inwestycyjne i na zysk w postaci większej przestrzeni do składowania towarów.

Regały magazynowe do gęstego składowania

Producent regałów magazynowych jest w stanie zaproponować system składowania, który pozwala uzyskać bardzo wysoki współczynnik wykorzystania przestrzeni magazynowej. Wśród takich rozwiązań znajdują się:

  • regały wjezdne – najbardziej znany i rozpowszechniony z opisywanych systemów. Popularny szczególnie w chłodniach i mroźniach. Palety są składowane w tunelach, na specjalnie skonstruowanych w tym celu szynach. Do obsługi wykorzystywane są zazwyczaj wózki widłowe wysokiego składowania,

  • regały paletowe z wózkiem platformowym sterowanym radiowo. Koncepcja ta zakłada przewożenie palet z towarem przez specjalnie skonstruowane wózki transportowe w tunelach regałów. Przy pomocy wózka widłowego wózek transportowy może być łatwo przemieszczany pomiędzy tunelami. Liczba wózków transportowych obsługujących dany magazyn jest uzależniona od wielkości i stopnia złożoność procesu logistycznego. Eliminacja korytarzy roboczych wózków widłowych powala zagospodarować tę przestrzeń na składowanie,

  • regały mobilne znane również jako regały przesuwane. Podobnie jak w dwóch powyższych przypadkach dodatkową przestrzeń składowania uzyskuje się poprzez zagospodarowanie korytarzy roboczych wózków widłowych. Korytarz roboczy może być tylko jeden. Konstrukcja jest zasilana elektrycznie i porusza się na specjalnie skonstruowanych szynach. Najważniejszym atutem tego systemu składowania jest bezpośredni dostęp do każdej palet.

Antresole magazynowe i podesty robocze

Antresole magazynowe to rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność. Podesty robocze wykorzystuje się w systemach składowania, gdzie odbywa się proces kompletacji zamówień. Bezpieczeństwo pracowników oraz towarów, możliwość wydzielenia specjalnych stref z ograniczonym dostępem czy łatwa integracja z systemem przenośników do magazynu sprawia, że podesty magazynowe to bardzo dobry pomysł na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej. Antresole magazynowe można w relatywnie łatwy sposób zdemontować i w razie potrzeby przenieść do innej lokalizacji. Dodatkowo, modułowa budowa gwarantuje możliwość rozbudowy. Producent regałów magazynowych posiada zazwyczaj w swoim portfolio produktowym zabudowy wielopiętrowe. Warto jednak skorzystać z usług firmy, która może się pochwalić takimi wdrożeniami w dużych centrach dystrybucyjnych.źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 30.07.2019, 12:13 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 273

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.