baner Kredyty

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Gala Fame MMA - o co chodzi?

Wszelkie dyscypliny sportowe wywodzą się z rywalizacji, a u ich podstaw stoi walka sama w sobie. Różnego rodzaju pojedynki i próby sił zajęły szczególne miejsce w sporcie u jego zarania. Już w starożytności uprawiano zapasy bokserskie, w późniejszych organizowano czasach walki gladiatorów, a w średniowieczu kultywowano turnieje rycerskie. Obecnie w sporcie można odnaleźć najróżniejsze rodzaje walk, jednak MMA to kompleksowa dyscyplina, prezentująca największą różnorodność.
1. Czym jest MMA?
2. Co wyróżnia Fame MMA i co to Freak Show?
3. Gdzie można obejrzeć transmisje?
4. Zakłady bukmacherskie - gdzie obstawiać?

Czym jest MMA?
MMA to skrót od angielskiego wyrażenia mixed martial arts, który tłumaczy się na mieszane sztuki walki. Jest to dyscyplina sportowa, w której wykorzystuje się wszystkie techniki dozwolone w sportach walki bez broni. Widowisko ma być możliwie jak najbardziej efektowne, jednak zachowywać podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa życia i uniknięcia kalectwa. W MMA rywalizacja toczy się zarówno w stójce, jak i w parterze. W typowych walkach praktykuje się rzuty, ciosy pięściami, kopnięcia, dźwignie i duszenia. Zwykło się mówić, że wszystkie chwyty są dozwolone, jednak istnieje szereg zagrań, które w większości regulaminów zawodów są zakazane, między innymi: gryzienie, zahaczanie, atakowanie genitaliów, oczu i krtani, uderzanie głową, uderzanie w kręgosłup oraz dźwignie na małe stawy, np. palce.

Co wyróżnia Fame MMA i co to Freak Fight?
Fame MMA to gala, która w Polsce miała w czerwcu tego roku czwartą edycję. Jej głównym elementem są walki typu “Freak Fight". Określenie to przyjęło się w ostatnim czasie dla walk celebrytów, influencerów i youtuberów - osób niezwiązanych zawodowo ze sportami tego typu. Głównym ich założeniem jest przyciągnięcie uwagi jak największej ilości widzów, co łatwo osiągnąć poprzez nazwiska osób popularnych w showbiznesie.

Gdzie można obejrzeć transmisje?
Galę Fame MMA można zobaczyć na żywo na terenie Polski. Ostatnia jej edycja miała miejsce w Częstochowie w czerwcu 2019 roku. Twórcy zapowiadają start następnej edycji 14 września, jednak nie ujawniają jeszcze lokalizacji. Wszystkie walki można też śledzić online na oficjalnej stronie wydarzenia, po wykupieniu dostępu PPV.

Zakłady bukmacherskie - gdzie obstawiać?
Podobnie jak wiele innych sportów, wyniki walk fame mma można obstawiać na żywo. Zakłady opierają się o wytypowanie wygranej strony w konkretnej walce. Pary zawodników są znane przed rozpoczęciem gali, dzięki czemu można wcześniej podjąć decyzję, na kogo postawić. Należy pamiętać, aby obstawiać tylko na licencjonowanych stronach i w sprawdzonych punktach.

źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 31.07.2019, 12:11 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1192

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.