Dekada

baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Weekend Pełen Wrażeń - pomoc Adrianowi

Fundacja "Przystań Kultury" oraz Klub Radnych Kocham To Miasto, Stowarzyszenie Jaśkowa Droga i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zaprasza na dwa wydarzenia, które odbędą się 10 i 11 sierpnia. Podczas Kina Plenerowego będą zbierane środki na kamizelkę drenażową dla Adriana.

Kino Plenerowe
10 sierpnia o godz. 20.00 w CKZiU przy ul. Mazurskiej:
1. "Artur i zemsta Maltazara" - 134 min.
2. "Prawdziwe Życie" - kontynuacja filmu Bezcenny Dar

- Adrian potrzebuje naszej pomocy. 14 stycznia tego roku skończył 19 lat. Cierpi na zespół wad wrodzonych, potrzebuje stałej i wielospecjalistycznej rehabilitacji, sprzętu pomocniczego i materiałów medycznych. Nie jest samodzielny, oddycha za pomocą respiratora. Jest oczkiem w głowie rodziców. Mieszka w jednej z kamienic naszego miasta, na drugim piętrze. Dzięki determinacji rodziców i pomocy ludzi wrażliwych na jego los udało się już zdobyć schodołaz, który ułatwia mu wyjście na spacery. Adrian jest podopiecznym fundacji "Zdążyć z pomocą". Z racji na swoją chorobę potrzebuje ciągłej pomocy a dzisiaj szczególnie ważnym jest pozyskanie dla niego kamizelki drenażowej, niezastąpionej do rehabilitacji oddechowej. Taka kamizelka poprzez masaż górnej części ciała stymuluje i oczyszcza drogi oddechowe, poprawia krążenie i przepływ płynów przez tkanki miękkie. Jej cena to koszt wysokości 20 tysięcy złotych. Niestety rodziny Adriana nie stać na jej zakup. I tutaj z pomocą może przyjść każdy z nas. - prezes Zarządu Fundacji Przystań Kultury Mateusz Jankowski

Każdy, kto chciałby pomóc może dokonać wpłaty darowizny na konto Fundacji
Strona Fundacji Sedeka "Zdążyć z Pomocą"

Rowerowa Masa Krytyczna RETRO
11 sierpnia, Duży Rynek, godz. 18.00 - stroje retro mile widziane.
Trasa przejazdu retro masy: Duży Rynek, Mostowa, Sienkiewicza, Sądowa, Wojska Polskiego, W. Pola, Czarnieckiego, Wiejska, Niskie Brodno, Wczasowa, Karbowska, Kolejowa, Dworcowa, Zamkowa, św. Jakuba, Kościelna, Sienkiewicza, 3 Maja, Lidzbarska, Matejki, Wyspiańskiego, 18 stycznia, Mazurska, Mostowa, Przykop, Kamionka, Zamkowa. Wspólna kawa i odpoczynek.
O godzinie 20.00 projekcja filmu LA LA LAND.

Dodano/zmodyfikowano: 08.08.2019, 12:28 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1233

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.