baner Mieszkanie

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Stypendia marszałka - wkrótce nabór

Nawet 500 złotych miesięcznie mogą otrzymać utalentowani i pracowici uczniowie kujawsko-pomorskich szkół w ramach marszałkowskich programów stypendialnych. Nabór wniosków na stypendia w roku szkolnym 2019/2020 ruszy z początkiem września.
Na wsparcie przyznawane na dziesięć miesięcy może liczyć dwa tysiące uczniów. Wakacje to dobry czas na przygotowanie niezbędnych dokumentów.
- Dobra edukacja to klucz do dobrej przyszłości. Samorząd województwa przykłada dużą wagę do jakości kształcenia i czyni bardzo wiele, by związane z kształceniem wydatki nie obciążały nadmiernie budżetów rodzin, zwłaszcza tych mniej zamożnych. Zależy nam, by uzdolnieni młodzi ludzie mieli warunki ku temu, by w pełni wykorzystać swój potencjał – podkreśla marszałek Piotr Całbecki
Marszałkowskie stypendia edukacyjne dla uczniów szkół zlokalizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przyznawane są na 10 miesięcy danego roku szkolnego (rocznie od 2 do 5 tysięcy złotych), a ich wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej oraz rodzaju szkoły w jakiej uczeń pobiera naukę. Wsparcie można przeznaczyć na cele związane z rozwojem edukacyjnym – m.in. zakup książek, komputera, udział w dodatkowych zajęciach i konkursach, opłacenie dostępu do internetu, dojazdów do szkoły oraz zakwaterowania. Finansowane są ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Uczniowie otrzymują wsparcie w ramach trzech programów stypendialnych:
1) Prymus Pomorza i Kujaw
Pomysł przyznawania stypendiów powstał z myślą o uczniach, którzy uzyskują dobre wyniki w nauce z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, matematyki, języków obcych oraz przedsiębiorczości. Marszałkowskie stypendia (w wysokości od 200 do 500 zł miesięcznie) otrzymują uczniowie starszych klas szkół podstawowych oraz zawodowych, branżowych, liceów i techników. W ciągu trzech edycji programu z tej pomocy skorzystało ponad 4 tysiące najzdolniejszych młodych ludzi. W nowym roku szkolnym wsparcie otrzyma 800 osób.
2) Humaniści na start!
Nie zapominamy też o młodych mieszkańcach regionu, którzy osiągają bardzo dobre wyniki z przedmiotów humanistycznych. Chodzi o uczniów z klas VII i VIII podstawówek, III klas gimnazjów oraz liceów ogólnokształcących, którzy z historii i języka polskiego uzyskali średnią co najmniej 4,5 oraz są laureatami lub finalistami ogólnopolskich olimpiad z przedmiotów humanistycznych albo konkursów organizowanych w naszych regionie. W roku szkolnym 2018/2019 comiesięczne stypendium otrzymało 366. W nowym roku szkolnym zdecydowaliśmy o przyznaniu stypendium dla większej ilości osób niż w roku ubiegłym. Comiesięczne wsparcie w wysokości od 200 do 500 zł może otrzymać 700 młodych ludzi.
3) Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza
Program wsparcia adresowany jest do utalentowanych uczniów techników i szkół zawodowych w regionie. Środki z projektu "Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza" mają pomóc w kształceniu potrzebnych na rynku pracy specjalistów. Stypendia (od 200 do 500 zł miesięcznie) w roku szkolnym 2018/2019 otrzymało 500 uczniów. W nowym roku szkolnym odbierze je taka sama liczba uczniów.

Jak aplikować o stypendium?
Nabory wniosków od 1 do 30 września.
Potrzebne dokumenty: wniosek o przyznanie stypendium (dostępny od 1 września na stronie projektu), zaświadczenia lub dokumenty potwierdzające osiągnięcia w konkursach lub olimpiadach, kopia świadectwa szkolnego.
Wydruk elektronicznej wersji wniosku uzupełniony o podpisy wraz z dokumentami można składać osobiście lub przesłać drogą pocztową na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu (pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń).
Więcej informacji na edukacja.kujawsko-pomorskie.pl, a także:
Prymus Pomorza i Kujaw - prymus.kujawsko-pomorskie.pl, tel. 668 506 961, 883 326 609 oraz 668 507 768;
Humaniści na start - humanisci.kujawsko-pomorskie.pl, tel. 883 359 314 oraz 883 353 678;
Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza - zawodowyprymus.kujawsko-pomorskie.pl, tel. 571 293 087, 784 995 076 oraz 795 475 365.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 02.08.2019, 12:51 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 535

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Było rządzących wielu ,to o tobie myślą obywatelu , byli za komuny , sanacji , i ci co uczyli demokracji ,i kościelna władza ,co wszędzie nos swój wsadza , wszyscy uczą jak żyć co robić żeby na tobie obywatelu dobrze zarobić , bo władza ma to do siebie ,uczciwy tam się nie dostanie bo cwaniactwo go zaraz wy --ebie,i tak do osranej śmierci w tej polityce będzie, bo kto podskoczy panu na urzędzie, chyba że kiedyś biedę bardzo zaboli ,oj, oj,to cwaniakom za wyrządzone krzywdy w pi--doli ,tak do woli, aż dupa zaboli, kiedyś to przyjdzie tylko po woli.
Dodany 03.08.2019, 15:27 przez Bolek
Cóż za bogaty kraj mamy, 500+, 300+, kolejne 500 w formie stypendium. Proponuję 2000+, za samo wstanie do szkoły. ;)
Dodany 03.08.2019, 10:47 przez Wyborca