baner Baner

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Kursy dla doradców obywatelskich

Związek Biur Porad Obywatelskich zaprasza doradczynie i doradców obywatelskich do udziału w kursach doszkalających z zakresu praktycznych aspektów związanych ze świadczeniem poradnictwa obywatelskiego, w tym dotyczących poszczególnych jego dziedzin, tj. spraw mieszkaniowych, zadłużeniowych, związanych z zabezpieczeniem społecznym. Zajęcia odbędą się w lipcu, sierpniu i na początku września br. w trzech ośrodkach - Warszawie, Gdyni, Rudzie Śląskiej.
Związek Biur Porad Obywatelskich jest ogólnopolskim stowarzyszeniem niezależnych organizacji społecznych założonym w 1998 roku w celu wspomagania rozwoju sieci Biur Porad Obywatelskich i poradnictwa obywatelskiego. Od początku działalności dba o zapewnienie bezpłatnej pomocy poradniczej wszystkim potrzebującym. Na przestrzeni 21 lat działalności Biura Porad Obywatelskich zrzeszone w Związku udzieliły ponad 500 tys. porad w zakresie m.in. spraw mieszkaniowych, rodzinnych, długowych, własności, zatrudnienia, świadczeń społecznych i wielu innych. Związek jest członkiem Citizens Advice International - międzynarodowej organizacji reprezentującej krajowe sieci biur porad obywatelskich połączonych wspólnymi zasadami i standardami świadczenia usług dla obywateli.
Od 2018 roku Związek Biur Porad Obywatelskich - na podstawie decyzji Ministra Sprawiedliwości z dnia 9 sierpnia 2018 r. - ma uprawnienia do prowadzenia szkoleń i kursów doszkalających z zakresu świadczenia poradnictwa obywatelskiego oraz do wydawania zaświadczeń potwierdzających posiadanie wiedzy i umiejętności w tym zakresie.
Kursy doszkalające dla doradców obywatelskich odbędą się w lipcu, sierpniu i na początku września br. w Warszawie, Gdyni i Rudzie Śląskiej.

Tu znajdziesz pełną informację z harmonogramem kursów

W razie jakichkolwiek pytań ZBPO zaprasza do kontaktu:
- e-mail - szkolenia@zbpo.org.pl
- telefon - 22 118 92 92 - czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12-16.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 02.08.2019, 12:47 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 460

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.