baner CUK

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Brodnicka SPA

Trwają prace związane z budową Brodnickiej Strefy Psiej Aktywności. Projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Brodnicy, zlokalizowany na Al. Leśnej w sąsiedztwie PGK Sp z o. o. w Brodnicy zakłada ogrodzenie terenu. Na działce zaprojektowano 7 drzew. Ponadto cały teren działki pokryje trawnik. Wyjątkiem jest projektowana psia toaleta o wymiarach 4,0 x 4,0 m, w której znajdzie się 15 cm warstwa piasku. Plac zostanie wyposażony w urządzenia do psiej aktywności takie jak:
- mały labirynt
- równoważnia duża
- hydrant z regulowaną poprzeczką
- słupki do slalomu
- przeskok potrójny
- pochylnie łamaną małą
- tunel prosty
- płotki małe i duże do przeskoków
- talerzyki
- pochylnie prostą
- tor z rurek
- pochylnie skośną dużą (szałas)
- psią toaletę
- platformę tzw. platforma łapa.
Na terenie placu psiej aktywności znajdzie się też wyposażenie dodatkowe: kosze na śmieci, kosze na psie odchody, ławki żeliwne.
Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest firma WERAN Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu. Wartość inwestycji wyniesie 199.875,00 brutto. Wykonawca na wykonanie inwestycji miał czas do końca lipca br. Obecnie naliczane są kary umowne. O ostatecznym terminie oddania obiektu do użytku będziemy informować na bieżąco.


źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 08.08.2019, 12:28 , Komentarzy: 13, wyświetleń: 1958

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Filipek z urlopu wróciłeś?
Dodany 10.08.2019, 07:40 przez Antek
filipek (z jajami czy bez?) jeśli zakwalifikowano przez komisję niezgodne z twoim przekonaniem, to be? Powinni wpierw ciebie pytać i decydować zgodnie z głosem tych, którym się nie podoba? A co glosami tych, którym się podoba? Potrafisz to wyważyć czy znasz z przeszłości „jedyne słuszne zdanie”? To o czym nie piszesz chyba ci się podoba. Przestaw się, pisz co ci się podoba.
Dodany 09.08.2019, 20:40 przez Andrzej
Na świętokrzyskiej powinien powstać również orlik. Bloków co niemiara, budują się nowe a młodzież nie ma się gdzie podziać i bawią się na betonie przed blokiem.
Dodany 09.08.2019, 18:46 przez Adi
nie tak do końca VOX POPULI, pomysły obywateli są kwalifikowane przez komisję, i na tym etapie jest okienko w którym można popierać projekty ważne i przeciwdziałać marnowaniu grosza publicznego. Ale to wymaga urzędniczych jaj w miejsce indolencji, umywania rąk usprawiedliwianego myślą "chcieli to niech mają".
Dodany 09.08.2019, 16:28 przez filipek
Brawo Fred za rzeczowa argumentacje!
Dodany 09.08.2019, 14:41 przez Andrzej
VOX POPULI VOX DEI. SPA przeszło jako inwestycja w budżecie obywatelskim i radnym nic do tego. Przecież to ludzie wybrali SPA dla zwierzaków. Każdy mógł głosować.
Dodany 09.08.2019, 13:58 przez Fred
A w Rypinie mają basen i fajne kino.....
Dodany 09.08.2019, 10:01 przez BB
Popieram zdanie Podatnika, trzeba mieć łeb żeby takie cóś wymyśleć. Pieniądze wyrzucone w błoto .... a jeszcze jedno, nastała jakaś moda na drzewka. Na zakolu też posadzono drzewka i ktoś je powycinał bo przeszkadzały samochodom osobowym, a najbardziej tym z przyczepą do kajaków. Prywaciarze zbijają kasę i niszczą zakole i nikt nic nie robi. Tak są wydawane nasze pieniądze z podatków.
Dodany 09.08.2019, 09:53 przez Zły podatnik
A ja pochwalam pomysł! I też jestem podatnikiem jak i właściciele innych piesków w Brodnicy. Wreszcie coś dla psiaków, na których pobratymcach testuje się też lekarstwa i operacyjne metody stosowane następnie na ludziach. Jak ktoś dureń to i nie zauważy, że przedsięwzięcie zawiera w sobie też elementy wychowawcze dla niektórych niezdyscyplinowanych psiarzy.
Dodany 08.08.2019, 21:02 przez inny podatnik
Przepraszam ,chciałbym poznać tego za przeproszeniem barana który to wymyślił , sam bym go prze tresował na tym psim spa , żeby mu rozum wrócił no normy ,jest wiele innych potrzeb dla społeczeństwa , ciekawe jak te pieski z schroniska przywędruje na aleje , chyba że przywiozą ich autobusami , chyba że te pieski są tak traktowane jak obywatel czekający pół roku na zabiegi rehabilitacyjne , czy w radnych już niema żadnego rozsądnego człowieka by ą głupotę zablokować.
Dodany 08.08.2019, 20:43 przez Podatnik
Brawo! O kulturze czlowieka swiadczy jego stosunek do zwierzat!
Dodany 08.08.2019, 17:40 przez Wiechu
Może lepiej pomyśleć o placu zabaw dla dzieci na osiedlu Grunwald ul Świetokrzyska. A wy place zabaw dla psów budujecie? O parkowania na Świętokrzyskiej to szkoda gadać. Tam aż się prosi żeby wytyczyc miejsce na parking.
Dodany 08.08.2019, 17:36 przez Brodniczanin.
hmmm, psia toaleta... myślicie, że psy będą czekać z defekacją aż dojdą do toalety w strefie? Wyyysrają się na chodnikach Brodnicy zanim dojdą do niej.
Dodany 08.08.2019, 14:50 przez filipek