Dekada

baner Pierigarnia_2019

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Rozwój rynku pracy w Polsce na przykładzie Brodnicy

Rynek pracy w Polsce przeżywa rozkwit. Rośnie zapotrzebowanie na pracowników, tworzone jest coraz więcej miejsc pracy. W dobrej sytuacji są start-upy, które poszukują młodych, wykwalifikowanych pracowników, ale też tradycyjne firmy. Pracę można znaleźć praktycznie w każdym regionie Polski. Szczególnie przy użyciu nowoczesnych narzędzi, takich jak Jobsora.com.

Kilka słów na temat sytuacji rynku pracy w Polsce


W I kwartale 2019 ludność aktywna zawodowo w Polsce to aż 16940 tysięcy osób. 2/3 z tej kwoty to osoby, które posiadają wykształcenie co najmniej średnie. Osoby z wykształceniem wyższym stanowiły 36,1% ogółu pracujących. Pracodawcy ciągle zwracają uwagę na tzw. kolokwialnie "papier". Nowe przedsiębiorstwa skupiają się jednak przede wszystkim na umiejętnościach miękkich. W XXI wieku możemy bardzo szybko nabyć wiedzę z praktycznie dowolnej dziedziny. Dzięki odpowiedniemu kształceniu, kursom, programom międzynarodowym możemy zdobywać kwalifikacje, o których nam się nie śniło. Zdolny pracownik w dzisiejszych czasach to skarb. Chociaż coraz bardziej zaczyna się mówić o tym, że każdy pracownik w dzisiejszych czasach jest na miarę złota.


Oferty pracy dla studentów, osób wykształconych, specjalistów, pracowników fizycznych


W XXI wieku odchodzimy od modelu pracy, który opiera się o ciepłą posadę w stabilnej firmie. W dzisiejszych czasach jesteśmy bardziej skłonni do ryzykowania. Sytuacja gospodarcza jest na tyle bezpieczna, że bez problemu możemy zmieniać pracę co jakiś czas i poszukiwać tej najlepszej, najlepiej płatnej z najkorzystniejszymi warunkami zatrudnienia. Szczególnie że rynek sam nam to ułatwia.


Wyszukiwarki ofert pracy – doskonała metoda do poszukiwania pracy


Specjaliści (i nie tylko) poszukiwani są do pracy w obrębie całego kraju. Nawet w niewielkich miejscowościach pracodawcy udostępniają swoje oferty do internetu. Istnieją też odpowiednie miejsca, gdzie można przeglądać oferty pracy publikowane na różnych serwisach. Takie wyszukiwarki pracy to np. Jobsora.com. Pozwalają one na proste i szybkie przeglądanie interesujących nas ofert. Podajemy do filtrów podstawowe dane – interesujące nas stanowisko, wynagrodzenie, odległość od naszego miejsca zamieszkania, a system sam prześle nam najkorzystniejsze oferty. Dzięki prostemu systemowi aplikacji możemy skontaktować się z naszym przyszłym pracodawcą. Cała procedura jest nieskomplikowana, a otwiera przed nami tysiące możliwości.


Wszystkie dane statystyczne pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznegoźródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 08.08.2019, 12:54 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 538

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.