baner
Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Oszust wpadł w ręce kryminalnych

Policjanci z wydziału kryminalnego brodnickiej komendy wspólnie z kryminalnymi Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali mężczyznę, który odbierał pieniądze od starszych osób oszukanych metodą "na policjanta". 25- latek usłyszał zarzuty i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali sprawcę do spraw oszustw metodą "na policjanta". 25- latek wpadł w ręce kryminalnych w miniony poniedziałek (5.08.2019). Funkcjonariusze namierzyli go w jego miejscu zamieszkania. Zatrzymanie było wynikiem szeroko zakrojonych i intensywnych działań kryminalnych z obu jednostek.
Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynikało, że mężczyzna w lipcu w miejscowości Górzno usiłował odebrać pieniądze w kwocie około 100 000 zł od starszej kobiety. Wówczas do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna, podając się za policjanta CBŚP. Rozmówca poinformował, że prowadzona jest akcja policji przeciwko oszustom bankowym. Wskazał, aby wypłacić wszystkie pieniądze z konta, a następnie przekazać funkcjonariuszowi, który przyjedzie w celu pobrania linii papilarnych z wypłaconych banknotów. Ostatecznie do przekazania pieniędzy nie doszło, ponieważ mężczyzna podający się za policjanta poproszony o okazanie legitymacji służbowej oddalił się.
Podobna sytuacja miała miejsce kilka dni później. W tym jednak przypadku 69-letnia mieszkanka Brodnicy przekazała ów mężczyźnie pieniądze w kwocie ponad 22 000 złotych. Szczegółowe okoliczności tych zdarzeń nadal wyjaśniają funkcjonariusze z brodnickiej komendy.
Na wniosek policjantów i prokuratury, Sąd Rejonowy w Brodnicy po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym zastosował wobec 25-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 09.08.2019, 10:49 , Komentarzy: 4, wyświetleń: 2407

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Gościu coś tam posiedzi i dobrze. Ale kto wie? Bo nie wiadomo na jaki sąd trafi. JAk na normakny to wyrok w zawieszeniu, jak na sprawiedliwy to coś dostanie z wyższej półki. Ale czytam i do końca nie rozumiem, co autor doniesienia - pisarz policyjny miał na myśli. Zatrzymali go nasi herosi oczywiście z narażeniem życia, czy im wpadł przez przypadek? Pmiętam ze kiedyś ktoś uciekał leżąc? Pozdrawiam rzecznika. Widocznie pisać jest się trudniej nauczyć niż zostać funkcjonariuszem, który zawsze ma rację
Dodany 12.08.2019, 20:12 przez basak
filipek masz racje, cos w tym jest
Dodany 09.08.2019, 20:45 przez XYZ
Naoglądałeś się synek seriali. Teraz bedziesz oglądał celę.
Dodany 09.08.2019, 20:30 przez ninka
dziwne, że oszuści zawsze trafiają na ludzi starszych, którzy mają kasę w banku, znają ich miejsce zamieszkania i mają do nich numer telefonu, zupełnie jak by mieli informatorów z dostępem do takich danych.
Dodany 09.08.2019, 16:00 przez filipek