EKONKA


AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Jak ładnie wyrzeźbić klatkę piersiową?

Klatka piersiowa to jedna z najbardziej pożądanych partii mięśni u osób, które pragną wymodelować sylwetkę. O sporych mięśniach klatki piersiowej marzą głównie mężczyźni, Umięśniona klata jest bardzo atrakcyjna i przyciąga uwagę kobiet.

Wyrzeźbienie klatki piersiowej wbrew pozorom wcale nie jest łatwe. Często przy wykonywaniu ćwiczeń na klatę popełniamy wiele błędów technicznych.

Aby ćwiczenia na klatkę piersiową były skuteczne, powinny angażować do pracy mięśnie powierzchniowe i mięśnie głębokie w rejonie klatki piersiowej.

Regularność treningów

Osoby rozpoczynające treningi chciałyby jak najszybciej zauważyć efekty. Uzyskanie rezultatów w krótkim czasie nie jest możliwe. Aby ładnie wyrzeźbić mięśnie, potrzeba trzeba poświęcić sporo czasu i włożyć wiele siły. Przede wszystkim należy pamiętać o regularności treningów. Nie uda się wytrenować mięśni, jeśli wysiłek nie będzie podejmowany systematycznie. Pierwsze efekty ćwiczeń można zauważyć już po około trzech tygodniach. Wprawdzie będą to niewielkie zmiany, ale na pewno będzie to zachęta do dalszej pracy.

Regeneracja

Mięśnie muszą też mieć czas na regenerację. Dlatego po intensywnym treningu kolejny dzień należy zrobić wolny, aby mięśnie się zregenerowały. Regeneracja jest bardzo ważna, ponieważ mięśnie nie rosną podczas ćwiczeń lecz podczas odpoczynku po ćwiczeniach.

Odpowiednia dieta

Trzeba też pamiętać, że nawet spore mięśnie nie będą widoczne pod warstwą tłuszczu. Dlatego treningi należy wspomagać odpowiednią dietą. W przypadku spalania tkanki tłuszczowej najbezpieczniejsze chudnięcie to 2-4 kilogramy na miesiąc.

Najpopularniejsze ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową można wykonywać zarówno na siłowni, jak i w domu. Do najpopularniejszych ćwiczeń na wyrzeźbienie mięśni klatki piersiowej wykonywanych w domu należą pompki oraz ćwiczenia na klatę z hantlami.

Ćwiczenia z hantlami można wykonywać w różnych pozycjach, hantle można podnosić stojąc, siedząc lub leżąc. Podczas treningów nie wolno pomijać rozgrzewki. Rozgrzany organizm szybciej spala tkankę tłuszczową, rozgrzewka pozwala też uniknąć kontuzji i urazów.

Pompki i ćwiczenia z hantlami z powodzeniem mogą wykonywać kobiety bez obaw o nadmierne rozbudowanie tkanki mięśniowej. Bardzo popularne są pompki w wersji damskiej – na ugiętych kolanach. Jeśli chodzi o hantle – dla kobiet polecane są te o mniejszej wadze.Źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 12.08.2019, 18:33 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1036

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.