baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Karuzela z teatrami już w sobotę

Gminny Ośrodek Kultury w Górznie, Narodowe Centrum Kultury oraz patron medialny Radio PiK zapraszają mieszkańców powiatu brodnickiego i wypoczywających na pojezierzu gości na Karuzelę Teatralną. Tak nazywa się organizowany po raz pierwszy w Górznie festiwal sztuk i widowisk teatralnych. Karuzela zacznie się kręcić od godz. 14, w sobotę 17 sierpnia, a zatrzyma późnym wieczorem, po spektakularnym fire show. Organizatorzy zapowiadają dużo estetycznych wrażeń.
Podczas festiwalu górznieński rynek cały zamieni się w jedną wielką przestrzeń sceniczną. Widzowie będą mogli podziwiać grupy teatralne z Warszawy, Lublina, Bydgoszczy i Torunia. Będzie można zobaczyć teatr lalki dla najmłodszych, teatr improwizacji oraz teatr ruchu. Na zakończenie dnia Górzno rozświetli wyjątkowe fire show, pełne tańca, teatru, ognia i pirotechnicznych efektów. Wcześniej, z Hip-Chaty - czyli drewnianej sceny na rynku - popłyną jamajskie melodie toruńskiej grupy reggae Jemiayka. Podczas całego jednodniowego festiwalu na publiczność, która dotrze na rynek, będą czekać atrakcje, wśród nich animacje dla dzieci oraz stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, gdzie będzie można spróbować lokalnych specjałów kulinarnych.
- Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, a całość została dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu "Kultura - Interwencje 2019" - informują organizatorzy, którzy zastrzegają, że w razie niepogody Karuzela Teatralna odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół w Górznie.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 13.08.2019, 11:50 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 562

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.