baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Tragiczny wypadek w gminie Świedziebnia. Nie żyje jedna osoba, dwie osoby zatrzymane

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj (13.08.) w miejscowości Księte, gm. Świedziebnia. Kierowca audi uderzył w drzewo. Pasażerka auta znaleziona kilkaset metrów od miejsca zdarzenia porzucona na polu. Policjanci zatrzymali do sprawy dwóch mężczyzn.
Wczoraj (13.08.) o godz. 22.00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Księte, gm. Świedziebnia. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, zastali na poboczu rozbite audi 80, jednakże w środku nikogo nie było. Ślady krwi na aucie i wokół niego wskazywały, że ktoś może potrzebować pilnej pomocy. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania osób podróżujących samochodem. Po kilkudziesięciu minutach mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn w wieku 39 i 30 lat, jednakże na ich ciele nie było obrażeń, co wskazywało, że autem musiała podróżować co najmniej jeszcze jedna osoba. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca i pasażer, którzy uciekli z miejsca zdarzenia, wyciągnęli z auta ranną kobietę i porzucili na polu, jednak nie potrafili wskazać dokładnie miejsca porzucenia rannej osoby. Funkcjonariusze przeczesywali przydrożne rowy i pola w poszukiwaniu rannej kobiety. Około godziny 2.00 odnaleziono porzuconą ofiarę wypadku. Będący na miejscu policjanci do czasu przyjazdu karetki pogotowia reanimowali 42-letnią kobietę. Niestety lekarz, który przyjechał na miejsce zdarzenia stwierdził zgon. 39-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, natomiast 30-latek ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. 39-letni mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości dodatkowo wraz z 30-latkiem odpowiedzą za ucieczkę z miejsca zdarzenia, nieudzielenie pomocy rannej ofierze wypadku oraz zacieranie śladów przestępstwa. 39-latkowi, który prowadził pojazd grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, a pasażerowi (30 l.) do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 14.08.2019, 11:47 , Komentarzy: 5, wyświetleń: 8925

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
powoli,jaka ucieczka ,a moze poszli szukać pomocy ,jakby uciekali to by ich nie zatrzymali
Dodany 19.08.2019, 00:18 przez zxc
Tylko 12 lat ? Kpinaaa!
Dodany 15.08.2019, 15:23 przez Anionime
Dwanascie lat za prowadzenie po pijaku i chyba dodatkowo coś za morderstwo -porzucenie rannego gdzieś w krzakach i nieudzielenie lub wezwanie pomocy
Dodany 15.08.2019, 09:32 przez Hmmmm
Audi, czyli 5 zer. Cztery na chłodnicy i jedno za kierownicą.
Dodany 15.08.2019, 08:59 przez Mariusz