baner Kostiumy

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Policjanci apelują. Dbajmy swoje bezpieczeństwo na drodze

Na drogach powiatu brodnickiego, od początku wakacji doszło do 8 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 3 osoby. Policjanci przypominają i apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Dbajmy o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.

W ostatnim czasie, na drogach powiatu brodnickiego wzrosła ilość wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Przyczynami większości zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Policjanci z brodnickiej komendy apelują do użytkowników dróg o ostrożność i rozsądek. Zbyt wiele tragedii i dramatów odbywa się na drodze. Większości zdarzeń drogowych można by było uniknąć, gdyby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa. Nadmierna prędkość, brawura, stan trzeźwości, rozmowy telefoniczne i pisanie sms-ów podczas prowadzenia pojazdu, a także lekceważenie znaków drogowych– to najczęściej popełniane "grzechy" przez kierujących.

Na drogach powiatu brodnickiego od początku wakacji doszło do 145 zdarzeń drogowych. 8 z nich to wypadki drogowe, w których śmierć poniosły 3 osoby. Pozostałe zdarzenia to kolizje drogowe, których też można było uniknąć, gdyby kierowcy zachowali ostrożność podczas jazdy.

Policjanci apelują! Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.

Nie zapominajmy, że podczas jazdy odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale również osób z nami podróżujących. Apelujemy do wszystkich kierowców o szczególną uwagę, zachowanie rozsądku, a przede wszystkim o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę po wcześniejszym wypiciu alkoholu.

Przypominamy o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niechroniony uczestnik ruchu, w konfrontacji z samochodem ma małe szanse wyjścia ze zdarzenia bez obrażeń. Dlatego, każdy kierowca powinien pamiętać o ustępowaniu pierwszeństwa pieszym na przejściach, przede wszystkim pamiętać, że pieszy jest tym słabszym "ogniwem" na drodze. Bezpieczeństwo niechronionego uczestnika ruchu jest jednym z najważniejszych priorytetów policjantów, dlatego tak często podejmowane są działania, mające na celu poprawię bezpieczeństwa i świadomości pieszych oraz kierowców na drogach.
Policjanci podczas codziennych służb przypominają napotkanym niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o przestrzeganiu przepisów i informują ich, jak ważne jest, aby być widocznym na drodze, a tym samym w znacznym stopniu zwiększając swoje bezpieczeństwo. Brodniccy policjanci corocznie rozdają kilkaset gadżetów i kamizelek odblaskowych i poprzez apele w mediach, podczas kontroli drogowych i rozmowach z obywatelami przypominają o podstawowych zasadach poruszania się po drodze. Przypominają, jak ważna jest ich widoczność na nieoświetlonych drogach i jaki szanse zauważenia nieoświetlonego pieszego ma kierowca. Dzięki elementom odblaskowym pieszy jest widoczny dla kierowcy już z kilkuset metrów, co pozwala uniknąć tragedii. Przypominamy! Prawo o ruchu drogowym mówi: "Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku". Apelujemy, aby elementów odblaskowych używać zawsze, kiedy poruszamy się po drodze. Drobny element odblaskowy może uratować ludzkie życie.

Funkcjonariusze przypominają, że za każdym zdarzeniem kryje się określone zachowanie uczestników ruchu drogowego. To właśnie od nich zależy bezpieczeństwo wszystkich podróżujących.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 20.08.2019, 09:35 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 316

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.