baner Baner

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Nowe pracownie już wkrótce

Powoli dobiega końca rozpoczęta w marcu budowa nowego obiektu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy przy Alei Leśnej 2. Do planowanego zakończenia robót pozostało jeszcze około dwóch tygodni. W powstającym obiekcie mieścić się będą pracownie kształcenia zawodowego.
Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe w pomieszczeniach i na zewnątrz budynku. Układana jest m.in. kostka na podjazdach do bram oraz na dziedzińcu. Wewnątrz malowane są ściany, kładziona jest glazura i terakota, trwają ostatnie prace instalacyjne.
Przypomnijmy, bieżący projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 i 2020. Celem zadania jest poprawa jakości usług edukacyjnych szkół prowadzących kształcenie zawodowe poprzez inwestycje w infrastrukturę. Całkowita wartość wynosi 2 497 600,84 zł, w tym dofinansowanie - 1 725 000 zł. Wkład własny Powiatu Brodnickiego to 772 600,84 zł.
W nowym budynku CKZiU przy ul. Aleja Leśna 2 powstaną m.in. pracownia mechaniki maszyn rolniczych, pracownia obróbki ręcznej - ślusarnia, pracownia budowlano-elektryczna, sala dydaktyczna, łazienki, szatnie, pomieszczenia techniczne i porządkowe oraz wiata.

Wszystkie prace z zakresu branży budowlanej i drogowej wykonuje firma REJBUD z Brodnicy. Wykonawcą robót z branży sanitarnej jest Zakład Instalacji Sanitarnych "ŁUCZEK" z Szynkowizny. Pracami z branży elektryczno-instalatorskiej zajmuie się firma BUD-DOM z Brodnicy.
Zakres wyznaczonych w ramach projektu obejmuje też wykonanie robót budowlanych prowadzących do utworzenia dwóch pracowni kształcenia zawodowego i pomieszczenia gospodarczego w istniejącym budynku oświatowym na ul. Karbowskiej 29. Tam powstaną pracownie: mechaniki rolnictwa i agrotroniki oraz konstrukcji maszyn rolniczych.
Cały projekt zostanie zakończony do 30 września br.

O projekcie
Dokumentacja fotograficzna


źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 20.08.2019, 09:42 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 1144

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.