NOWOŚĆ - REKLAMY TEKSTOWE - GRATIS 10 tysięcy wyświetleń reklamy dla każdej nowo zarejestrowanej firmy. Zalety: emisja na wszystkich podstronach Brodnica.net, łatwa edycja w dowolnym czasie, statystyki, atrakcyjne ceny pakietów reklamowych i wiele innych. SPRAWDŹ NAS!

baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Garmin Iron Triathlon 2019

Ujmująca swoją urodą Brodnica oraz jej urokliwe, bogate w jeziora i atrakcyjne krajobrazowo okolice na dobre zagościły w świadomości sympatyków triathlonu i zawodników czynnie uprawiających ten sport jako doskonałe miejsce na rywalizację w tej dyscyplinie. Nic więc dziwnego, że gród nad Drwęcą oraz otaczające ją gminy Brodnica i Zbiczno – jedne z najpiękniejszych w powiecie brodnickim - znów będą areną zmagań tytanów morderczego trójboju. Po raz pierwszy jednak zagości tu Garmin Iron Triathlon. Uczestnicy najstarszej serii triathlonowej w Polsce zjadą na Pojezierze Brodnickie 25 sierpnia 2019 r.
Chciałoby się powiedzieć, że natura ukształtowała okolice Brodnicy specjalnie pod potrzeby miłośników tej dyscypliny. Nazywany Krainą 101 Jezior powiat brodnicki to jeden z najpiękniejszych zakątków Polski. Walory przyrodnicze tej ziemi, jakimi są jeziora i lasy, a także wkomponowane w piękne krajobrazy liczne zabytki architektury zachwycają mieszkańców oraz stanowią atrakcję dla turystów. Obszar powiatu rozciąga się w dorzeczu Wisły i jej prawobrzeżnych dopływów – Skrwy, Osy oraz Drwęcy, która jest jedną z najczystszych polskich rzek i stanowi w całości rezerwat przyrody.
Powiat brodnicki, w granicach którego znajduje się 10 gmin ze względu na swoje walory przyrodnicze i krajobrazowe znalazł się w granicach obszaru funkcjonalnego "Zielone Płuca Polski". Występuje tu ponad 100 akwenów. Chętni do wypoczynku nad wodą znajdą tu wytchnienie w otoczeniu skarbów natury.
Perłą powiatu jest atrakcyjna turystycznie gmina Zbiczno, niemal w całości położona na terenie Pojezierza Brodnickiego i Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Uwielbiana jest przez amatorów turystyki pieszej i rowerowej, kajakarzy, grzybiarzy, a także miłośników innych form rekreacji i różnych dyscyplin sportu.
Swoimi walorami krajobrazowymi i atrakcjami przyciąga gości również gmina Brodnica. Prawie połowa jej terenu znajduje się w granicach obszaru chronionego krajobrazu "Dolina Drwęcy". Podobnie jak w gminie Zbiczno są tu rezerwaty i pomniki przyrody, będące magnesem dla miłośników natury, turystów. Przez gminę przebiegają szlaki piesze i rowerowe, w tym szlak św. Jakuba.
Zapraszamy do Brodnicy i na pojezierze.
W ramach Garmin Iron Triathlon Brodnica 2019 zostaną rozegrane Mistrzostwa Sztafet Pracowników Samorządowych na dystansie 1/8 IM.

źródło: www.irontriathlon.pl


źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 21.08.2019, 10:23 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 506

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.