baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Dotacja dla żłobków i klubów dziecięcych

Od września do grudnia 2019 roku realizowane będzie zadanie pilotażowe pn. Dotacja celowa dla niepublicznych podmiotów prowadzących żłobki i kluby dziecięce na obszarze Gminy Miasta Brodnicy w 2019 roku. Dzięki dotacji rodzice dzieci do lat 3,które zameldowane są na terenie Brodnicy i uczęszczają do żłobka lub klubu dziecięcego,skorzystają ze zniżki w wysokości 300 złotych miesięcznie na dziecko. Dotacja przyznawana będzie na wniosek podmiotu prowadzącego żłobek lub klub dziecięcy, składany do Burmistrza Brodnicy. Szczegółowe zasady przyznania dotacji zawiera podjęta przez Radę Miejską w Brodnicy uchwała nr VIII/67/2019.
Treść dokumentu
Dane z realizowanego w tym roku zadania posłużą do wprowadzenia od 2020 roku "talonu żłobkowego". Świadczenie będzie wspierać rodziny wychowujące dzieci do lat trzech, które skorzystają z opieki żłobka lub klubu dziecięcego. Świadczenie będzie wypłacane rodzicom jako zadanie z zakresu pomocy społecznej dla rodzin z naszego miasta.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 20.08.2019, 10:07 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 176

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.