baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Nowe wyzwania i perspektywy rozwoju rynku IT

Żyjemy w czasach, w których postępująca cyfryzacja i komputeryzacja towarzyszy nam praktycznie na każdym kroku i w wielu obszarach codzienności - pracy zawodowej, rozrywki, komunikacji, załatwiania spraw urzędowych, zakupów w sklepach internetowych czy finansów/płatności. Jednocześnie, rynek pracy nieustannie ewoluuje i zgłasza popyt w różnych segmentach biznesowych. Bardzo chłonna w tym zakresie jest szeroko rozumiana branża IT, która sukcesywnie się rozwija i potrzebuje mnóstwa wykwalifikowanych specjalistów, jakim jest w stanie zaoferować bardzo dobre warunki zatrudnienia. Szczególnie pożądaną grupą fachowców są i w ciągu kolejnych lat - nadal będą - programiści komputerowi.

Śledząc aktualne trendy, potrzeby, oczekiwania i perspektywy rynkowe, na uwagę zasługuje umiejętność opanowania Pythona - prostego, niezwykle intuicyjnego oraz uniwersalnego języka programowania. Jest to język, jaki może opanować każdy, kto zna obsługę komputera oraz angielski na poziomie podstawowym. Cała reszta zależy od indywidualnych predyspozycji, a przede wszystkim od chęci zgłębienia tajników programowania, które w efekcie mogą znacząco wywindować wartość danej osoby na rynku pracy. W sieci można bez problemu znaleźć różne kursy z zakresu programowania w Pythonie, które po ich ukończeniu, pozwolą na otrzymanie stosownego certyfikatu, potwierdzającego uzyskane kwalifikacje, co w konsekwencji otwiera szerokie bramy do awansu płacowego i nowej, satysfakcjonującej, ciekawej pracy zawodowej. Profesjonalne kursy są ukierunkowane na szkolenie w obrębie praktycznych zagadnień z wykorzystaniem Pythona - dostosowanych do obecnych wymagań branży IT.

Czym jest Python?

Znajomość Pythona otwiera drogę do wykorzystania go podczas pracy przy obróbce obszernych, zmiennych i zróżnicowanych zbiorów danych, tzw. big data. Z pomocą tego języka programowania z łatwością można też stworzyć prosty skrypt, samodzielną aplikację albo duży internetowy serwis. Charakteryzuje go nieprawdopodobna czytelność kodu i szerokie możliwości zastosowania przy użyciu właściwych bibliotek bądź frameworków. Sukcesywny wzrost zainteresowania tematyką data science oraz machine learning (kierunek do rozwoju sztucznej inteligencji), sprawia, że Python plasuje się w czołówce klasyfikacji najbardziej perspektywicznych języków programowania komputerowego. Przejrzystość, czytelność, intuicyjność, łatwość użycia i wysoka efektywność - to najważniejsze zalety Phytona.

Kurs Pythona - kto może spróbować swoich sił w zgłębianiu tajników programowania przyszłości?

Specyfika i prostota Pythona jest taka, że aby przystąpić do kursu szkoleniowego w zakresie pracy w środowisku tego języka, wcale nie potrzeba wykształcenia informatycznego ani doświadczenia z jakimkolwiek innym programowaniem. Nauka wymaga jednak samozaparcia, cierpliwości i wielu godzin praktycznego ćwiczenia, nawet w domu. Jeśli obsługa komputera nie jest Ci obca, znasz podstawy angielskiego, posiadasz zdolność analitycznego i logicznego myślenia, lubisz pracę z liczbami - z pewnością kurs Python będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Postaw na przyszłość!źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 20.08.2019, 10:55 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 234

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.