BRZOZY

baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Muzyka na wesele. Jaki repertuar weselny wybrać?

Bez starannie wybranej i wykonywanej w profesjonalny sposób muzyki nie może odbyć się żadna zabawa weselna. Realizacja tego wymagającego zadania leży w gestii zespołów muzycznych, które specjalizują się w prowadzeniu zabaw weselnych. Każda kapela posiada jednak swój własny styl oraz sprawdzony repertuar, który niekoniecznie musi pokrywać się z preferencjami przyszłych nowożeńców. Czym warto kierować się przy wyborze oprawy muzycznej na wesele?

Zespół muzyczny i jego repertuar. Czy warto zaufać doświadczeniu kapeli?

Profesjonalne zespoły muzyczne, których specjalizacją jest granie na weselach, posiadają własny, z góry ustalony repertuar najlepiej sprawdzający się na tego typu zabawach. Wśród nich znajdują się z reguły bardzo zróżnicowane utwory, wśród których znajdziemy popularne polskie piosenki biesiadne, rockowe ballady z lat 80-tych i 90-tych, utwory dance, disco polo oraz najnowsze hity dobrze znane z radia i telewizji. Takie zestawienie utworów gwarantuje sukces praktycznie każdemu weselu, gdyż każdy gość ma szansę znaleźć wśród nich muzykę, którą lubi i przy której będzie świetnie się bawić.

Repertuar zespołów weselnych może być jednak dowolnie modyfikowany, a sami nowożeńcy mogą mieć wpływ na jego ostateczny kształt. Oprawa muzyczna wesela powinna bowiem odpowiadać także z góry ustalonemu charakterowi zabawy oraz gustom pary młodej. Jeśli więc wybrany zespół muzyczny ma w swoim repertuarze muzykę disco polo, a para jej nie lubi i nie chce, aby była grana na jej weselu, można bez problemu zastąpić ją utworami z innego gatunku. Profesjonalne zespoły weselne są bowiem na tyle elastyczne i są w stanie tak zmodyfikować swój repertuar, aby spełnił oczekiwania zarówno nowożeńców, jak i ich gości.

Jak powinna wyglądać oprawa muzyczna wesela? Kilka podstawowych zasad doboru repertuaru

Oprawa muzyczna udanego wesela powinna być na tyle zróżnicowana, aby każdy gość weselny znalazł w niej coś dla siebie. Na weselu powinny pojawić się więc zarówno wesołe utwory idealne do tańca, jak i spokojne ballady, przy których zakochani goście będą mieli okazję poprzytulać się na parkiecie, odpocząć oraz w spokoju zjeść posiłek. Nie powinno zabraknąć także popularnych polskich piosenek biesiadnych, których doskonale nadają się do wspólnego śpiewania przy stole podczas wznoszenia toastów.

Na rozpoczęcie zabawy zespół muzyczny z reguły proponuje radosne, żywe piosenki, które pozwalają gościom wczuć się w wesoły klimat zabawy oraz rozruszać się na parkiecie. Pierwsze piosenki powinny być znane i lubiane przez wszystkich weselników, gdyż pozwoli to kapeli w dobrym stylu rozpocząć wspólną zabawę. Między godziną 20 a 1 w nocy zespół muzyczny powinien natomiast skupić się na żywiołowej muzyce idealnej do tańca. Pomiędzy mogą pojawić się także nieco spokojniejsze utwory, które pozwolą gościom nieco odetchnąć po weselnych szaleństwach oraz nabrać sił do dalszej zabawy. Około godziny 2 w nocy, kiedy goście będą już w większości przypadków zmęczeni, zespół muzyczny powinien zaproponować nieco spokojniejszy repertuar grając ballady i wolne utwory idealne do tańca w parach.źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 20.08.2019, 13:09 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 268
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Fajne, ale w polu czy w lesie. W miejscach zamieszkania cisza nocna zwyczajowo od 22 i żadnych tam przytupów!
Dodany 20.08.2019, 22:09 przez disco polo

JEDEN PROCENT PODATKU DLA ORGANIZACJI I OSÓB PRYWATNYCH Z NASZEGO REGIONU