NOWOŚĆ - REKLAMY TEKSTOWE - GRATIS 10 tysięcy wyświetleń reklamy dla każdej nowo zarejestrowanej firmy. Zalety: emisja na wszystkich podstronach Brodnica.net, łatwa edycja w dowolnym czasie, statystyki, atrakcyjne ceny pakietów reklamowych i wiele innych. SPRAWDŹ NAS!

baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > O dożynkach punkt po punkcie

Trwają przygotowania do Dożynek Powiatowo-Gminnych, które odbędą się w niedzielę, 1 września w Cichem. Wszystko powoli dopinane jest na ostatni guzik. W poniedziałek, 19 sierpnia spotkał się zespół organizacyjny uroczystości pod przewodnictwem starosty Piotra Boińskiego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów-organizatorów dożynek. Gminę Zbiczno reprezentowali wójt Magdalena Golubska, sekretarz Mariusz Klonowski oraz wicedyrektor GOKSiR-u Katarzyna Kwiatkowska. Po stronie powiatu w zebraniu uczestniczyli: starosta Piotr Boiński, wicestarosta Stanisław Kosakowski, przewodniczący rady Roman Pytlasiński, a także naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Brodnicy Anna Szczepaniak i zastępca w wydziale Joanna Godlewska. W posiedzeniu uczestniczyła również Danuta Grzyb, przewodnicząca Regionalnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Toruniu, która będzie prowadzącą powiatowo-gminne święto plonów. Zespół zaprosił też na spotkanie starostów dożynek. Honory starostów powiatowych będą pełnić w tym roku Danuta Zielińska z Karbowa w gminie Brodnica i Sławomir Krzyżanowski ze Żmijewka w gm. Zbiczno. Obowiązki starostów gminnych sprawować będą Małgorzata Golubska z Cichego i Rafał Falkowski z Sumowa (prezentacja wszystkich sylwetek już wkrótce w Aktualnościach Starostwa Powiatowego w Brodnicy). Od lewej: Sławomir Krzyżanowski i Danuta Zielińska (starostowie dożynek powiatowych) oraz Małgorzata Golubska i Rafał Falkowski (starostowie dożynek gminnych). Uczestnicy spotkania omówili ramowy scenariusz dożynek, ustalając ostatnie szczegóły oraz podział zadań wśród osób odpowiedzialnych za organizację i poszczególne funkcje w trakcie uroczystości. Oto porządek uroczystości w niedzielę, 1 września 2019 r., od zbiórki przed częścią oficjalną do rozpoczęcia biesiady: - Zbiórka na placu przed świetlicą wiejską w Cichem, godz. 12.30 - Utworzenie korowodu dożynkowego, przemarsz do kościoła (korowód dożynkowy: orkiestra z Kurzętnika, poczty sztandarowe, wieńce i ozdoby dożynkowe niesione przez panie z KGW, starostwie dożynek z dwoma chlebami dożynkowymi, władze i duchowieństwo, goście i mieszkańcy, zamknięcie korowodu) - Wejście do kościoła i msza święta dziękczynna, godz. 13.00 - Po mszy św. przemarsz korowodu dożynkowego z orkiestrą na plac dożynkowy przy świetlicy - Rozpoczęcie uroczystości dożynkowych, godz. 14.30 - słowo wstępne i przedstawienie organizatorów, hymn państwowy, powitanie gości przez starostę i wójta, przedstawienie sylwetek starostów dożynkowych - Uroczyste przekazanie chleba przez starostów dożynkowych - staroście i wójtowi - Przemówienia gości - Wręczenie odznaczeń i wyróżnień - Wręczenie nagród za konkurs wieńców i ozdób (powiatowy i gminny)Zakończenie części oficjalnej - Rozpoczęcie części nieoficjalnej, ok. godz. 17.00 - biesiada, gry, zabawy itp.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 26.08.2019, 09:50 , Komentarzy: 3, wyświetleń: 889

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Noo jak pani Grzyb poprowadzi to dopiero będą flaki z olejem. Nie ma e tym powiecie ludzi z charyzmą i energią do konferansjery?????
Dodany 27.08.2019, 11:07 przez BB
Golubska. Czyżby już forujemy rodzine Pani Wójt.
Dodany 26.08.2019, 16:53 przez andre
Zagrycha tylko dla VIPów a dla ludu żadnej kiełbasy ? Nawet kawałka "Wyborczej" ?
Dodany 26.08.2019, 12:11 przez bamber