REKLAMA - ZA DARMO 10000 WYŚWIETLEŃ NA START!

baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Wakacje dobiegają końca. Brodniccy policjanci przeprowadzą działania Ostatni weekend wakacji

Tegoroczne wakacje dobiegają końca. Już w poniedziałek (2.09.) nasze pociechy wrócą do szkolnych ławek, co się wiąże z kolejnymi działaniami brodnickich policjantów. Od 2 września, na terenie powiatu brodnickiego, podobnie jak w całym kraju rozpocznie się akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem uczniów w okolicach szkół, kontrolować prędkość w okolicach tych placówek, a także kontrolować autobusy przewożące dzieci. Zanim jednak to nastąpi, przez brodnickich policjantów zostaną przeprowadzone działania "Ostatni weekend wakacji", które rozpoczną się w najbliższy piątek (30.08.) i potrwają do niedzieli, do późnych godzin wieczorowo- nocnych (1.09.).

Brodniccy policjanci wstępnie podsumowali kończące się wakacje.
Podczas mijających wakacji, brodniccy policjanci prowadzili szereg działań i akcji profilaktycznych. W ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą" i działań "Bezpieczne Wakacje 2019" funkcjonariusze spotykali się z dziećmi i młodzieżą na terenach ośrodków wypoczynkowych, półkoloniach, obozowiskach, podczas festynów i imprez terenowych. Odwiedzali funkcjonujące latem przedszkola i świetlice szkolne.

Niestety "wszystko co dobre, szybko się kończy". Już w poniedziałek (2.09.) uczniowie powrócą do szkolnych ławek, a brodniccy policjanci rozpoczną kolejne działania pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem uczniów w okolicach szkół, kontrolować prędkość w okolicach placówek szkolnych, a także autobusy przewożące dzieci.

Zanim jednak to nastąpi, w najbliższy piątek (30.08.) do niedzieli (1.09.) do późnych godzin wieczorowo-nocnych policjanci przeprowadzą działania "Ostatni weekend wakacji". Podczas tych działań funkcjonariusze zwracać będą szczególna uwagę na:
- stan trzeźwości kierujących pojazdami,
- przestrzeganie ograniczeń prędkości,
- przewożenie dzieci w specjalnie do tego przeznaczonych fotelikach,
- korzystanie przez kierujących i pasażerów z pasów bezpieczeństwa,
- stan techniczny pojazdów,
- na wykroczenia popełniane przez motocyklistów.

Na drogach powiatu brodnickiego od początku wakacji do 27 sierpnia doszło do 11 wypadków drogowych (2018r.- 8), w których śmierć poniosły 4 osoby (2018r.-3) rannych zostało 7 osób (2018r. -8). Policjanci odnotowali 207 kolizji drogowych (2018r.- 211). Niestety mimo wielu apeli w mediach, informacji dotyczących tragicznych zdarzeń i informacji o prowadzonych działaniach, wielu kierujących pojazdami, decyduje się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości, bądź po użyciu alkoholu. Od 19 czerwca br. do 27.08. policjanci zatrzymali 59 nietrzeźwych kierujących (2018r.-56) i 1 kierującego pod wpływem środka działającego podobnie. Funkcjonariusze podczas tegorocznych wakacji przebadali stan trzeźwości u prawie 7 tys. osób. 6 kierujących straciło uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h, a 7 kierowców za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Główną przyczyną wypadków i kolizji podczas tegorocznych wakacji było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 29.08.2019, 10:23 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 208
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.