REKLAMA - ZA DARMO 10000 WYŚWIETLEŃ NA START!

baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Trzeźwy kierujący kolejne działania, kolejni zatrzymani pijani kierowcy

Wczoraj (28.08.) od wczesnych godzin rannych brodniccy policjanci prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących. Mimo informacji jakie pojawiają się w mediach o wzmożonych działaniach, ilości zatrzymywanych nietrzeźwych kierujących oraz wypadkach jakie oni powodują, w dalszym ciągu funkcjonariusze zatrzymują nierozważnych i nieodpowiedzialnych kierowców. Podczas porannych działań funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości u 478 kierowców. Ujawnili 3 kierujących, którzy odważyli się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu

Wczoraj (28.08.) od wczesnych godzin rannych, brodniccy policjanci w różnych punktach powiatu, po raz kolejny przeprowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Mimo nieustannego przypominania o konsekwencjach prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz informowania o tragicznych skutkach wypadków drogowych powodowanych przez nietrzeźwych kierujących, w dalszym ciągu policjanci zatrzymują nieodpowiedzialnych kierowców, którzy decydują się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Podczas porannych działań, funkcjonariusze skontrolowali tan trzeźwości u 478 kierujących. Wyeliminowali z drogi 3 kierowców, którzy prowadzili pojazd po spożyciu alkoholu.

Policjanci przypominają!
Nietrzeźwi kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stwarza bezpośrednie niebezpieczeństwo dla kierowcy, pasażerów, a także dla innych użytkowników dróg.

Kto znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Jeżeli sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 29.08.2019, 10:40 , Komentarzy: 5, wyświetleń: 2167
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Marycha, np. chdnik na Niskie Brodno
Dodany 02.09.2019, 22:18 przez psychiatra
Ty luis . Obok jakiego chodnika masz sciezke dla rowerow i pieszych ? Mysl co piszesz idioto .
Dodany 02.09.2019, 19:15 przez Marycha
Czy Policja lub SM mogłaby zrobić porządek z rowerzystami jeżdżącymi po chodnikach. przecież w tym miasteczku to już plaga. Strach chodzić (szczególnie z dziećmi) bo jedzie rowerzysta i nie zjedzie nikomu z chodnika, więc piesi pryskają na boki bo jedzie rower (szczególnie celują w tym starsze Panie). Obok ścieżka dla rowerów i pieszych a ona jedzie po chodniku. Na zwróconą grzecznie uwagę wszyscy reagują niegrzecznie. Czy musi dojść do jakiejś tragedii (jak np w Toruniu), żeby odpowiednie służby zareagowały ?? Może ktoś by im uzmysłowił, że rower to pojazd.
Dodany 30.08.2019, 12:39 przez luis
pitu, pitu..."podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2". Polskie więzienia i tak są przepełnione, czyli potencjalny morderca zostaje na wolności. Jedynym batem na głoopich polaczków jest uderzenie ich po kieszeni. Dostałby jeden z drugim do zapłaty ze 20 000 PLN, to drugi by się już zastanowił czy warto ryzykować. Ale do wprowadzenia takiego prawa trzeba posłów z jajami, a nie kukiełki na sznureczkach służb zasiadające w polskim parlamencie.
Dodany 30.08.2019, 00:26 przez Mariusz
niech zaczną "wzmożone kontrole" wieczorem jak wyjeżdzają ryczące motory i niech sprawdzą im ile decybeli wali z ich tłumików ,gdzie są piesze patrole ?,smerfy -za co wam płacimy?
Dodany 29.08.2019, 23:48 przez janusz