baner Mieszkanie

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Dożynki Powiatowo-Gminne

Od stycznia trwały przygotowania do Dożynek Powiatowo-Gminnych, które odbędą się w niedzielę, 1 września w Cichem, w gminie Zbiczno. Wreszcie nadszedł moment świętowania. Wszystko jest już przygotowane do uroczystości oraz dożynkowej biesiady. Dla rolników i mieszkańców wsi to czas szczególny, o czym przypomina starosta brodnicki.
- Dziękczynienie za dary ziemi zbierane w pocie czoła z pomocą Opatrzności przez rolników to długowieczna tradycja na polskiej ziemi. Celebrowanie momentu zakończenia żniw ma doniosłe znaczenie. Dożynki są bowiem ukoronowaniem całorocznego trudu pracy ludzkich rąk - powiedział starosta brodnicki Piotr Boiński, który zaprasza mieszkańców powiatu oraz gości na powiatowo-gminne święto plonów.

Podczas dożynek w najbliższą niedzielę najpierw będzie oficjalnie i uroczyście, a następnie biesiadnie. Zbiórkę przed częścią oficjalną organizatorzy wyznaczyli na godzinę 12.30 na placu przed świetlicą wiejską w Cichem. Tam zostanie utworzony korowód dożynkowy, w którym uczestnicy święta plonów przemaszerują do kościoła. Po mszy św. dziękczynnej nastąpi przemarsz z orkiestrą na plac przy świetlicy, gdzie nastąpi rozpoczęcie uroczystości dożynkowych. Starostowie dożynkowi przekażą gospodarzom święta plonów - Staroście Brodnickiemu i Wójtowi Gminy Zbiczno – bochen chleba upieczony z mąki z tegorocznych zbiorów, wręczone zostaną odznaczenia i wyróżnienia zasłużonym rolnikom oraz nagrody za Powiatowy Konkurs Wieńców i Ozdób Dożynkowych. Po oficjalnej części gospodarze dożynek zapraszają na festyn z wieloma atrakcjami dla całych rodzin.
Szczegóły na plakacie.


źródło: Starostwo Powiatowe

Podobne artykuły:
- Dożynki 2019

Dodano/zmodyfikowano: 31.08.2019, 16:47 , Komentarzy: 5, wyświetleń: 1653

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
To z gaciami dobre i trafione.
Dodany 03.09.2019, 08:29 przez urzędnik
Oprócz upału było fajnie.
Dodany 03.09.2019, 06:56 przez Cichago
Gospodarze starostwa balują, wóda na dożynkach się leje a gronkowiec w brodnickim szpitalu szaleje , co tam dwa miliony długu ,chłop to odrobi przy pługu ,robotnik na stanowisku pracy , pomyślcie obywatele z czego dyrektor szpitala czy starostwo się bogaci ,jeszcze trochę, a chłop i robotnik będą chodzić bez gaci ,Starosta z trybuny mówi donośnym głosem , szczęść Boże! bo nasz urząd już wam nic nie pomoże , obywatele nadzieją trzeba żyć!, zapierdzielajcie aż wam garby wyrosną,bo władza musi mieć za co jeść pić .
Dodany 02.09.2019, 17:42 przez Bolek
dożynki to okazja dla władzy aby nażreć i nachlać się za darmo
Dodany 01.09.2019, 00:21 przez ffr