baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Stypendia motywacyjne Wybitny Absolwent wręczone

28 sierpnia br. Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski wręczył decyzje przyznające stypendium motywacyjne "Wybitny Absolwent" za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2018/2019. Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy Brodnica przy ul. Mazurskiej 13.
Wójt Adam Zalewski, zgodnie z uchwałą Nr VII/62/19 Rady Gminy Brodnica
z dnia 31 maja 2019 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy dzieciom i młodzieży uzdolnionej, pobierającej naukę na terenie Gminy Brodnica bez względu na miejsce zamieszkania, form i zakresu tej pomocy, w tym stypendiów dla uzdolnionych uczniów oraz trybu postępowania w tych sprawach, dokonał oceny formalnej i merytorycznej złożonych wniosków o przyznanie stypendiów motywacyjnych "Wybitny Absolwent" biorąc pod uwagę uzyskanie na świadectwie ukończenia szkoły średniej ocen nie mniejszej niż 5,30 oraz uzyskanie wszystkich wyników z egzaminów przeprowadzonych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w danym typie szkoły co najmniej wysokich w skali staninowej i przyznał jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 500 zł następującym osobom:
1. Natalii Jankowskiej z Moczadeł
2. Darii Makowskiej z Koziego Rogu
3. Mai Skowrońskiej ze Szczuki
4. Julii Łęgowskiej z Dzierżna
5. Arkadiuszowi Szraga z Brodnicy.
Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie są absolwentami Szkoły Podstawowej im. Ziemi Michałowskiej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce, w tym klas gimnazjalnych.
Decyzje wręczał osobiście Wójt Gminy Brodnica Adam Zalewski w obecności Kierownika Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Jolanty Tomella oraz rodziców nagrodzonych stypendystów. W miłej atmosferze przybyli na uroczystość stypendyści wraz z rodzicami i Wójtem uwiecznili chwilę wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Serdecznie gratulujemy!

Anna Śliwińska
źródło: Urząd Gminy Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 30.08.2019, 07:34 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 389
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.

JEDEN PROCENT PODATKU DLA ORGANIZACJI I OSÓB PRYWATNYCH Z NASZEGO REGIONU