baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > To musisz wiedzieć, gdy szukasz pożyczki online na raty

Kiedy w budżecie domowym pojawiają się problemy finansowe lub nieplanowane wydatki, nie myślimy zazwyczaj o tym, na co zwrócić uwagę, wybierając pożyczkę. Dlatego też warto wcześniej wiedzieć, o czym należy pamiętać w takich sytuacjach. To musisz wiedzieć, gdy szukasz pożyczki online na raty!

Jak szukać pożyczki online na raty?

Pierwsze pytanie, na które warto znać odpowiedź, dotyczy sposobu wyszukiwania ofert. Na rynku znajduje się wiele możliwości, a wybór tej jednej może okazać się wyzwaniem. Aby ułatwić sobie szukanie najlepszej oferty, warto skorzystać z platform udostępniających bazę wiarygodnych pożyczkodawców. Mowa tu o porównywarkach pożyczek, takich jak https://pozyczkowy-portal.pl/pozyczki-ratalne. Dzięki nim wszystko wydaje się prostsze, a przegląd dostępnych propozycji pożyczki online na raty zajmie kilka minut. Po wybraniu interesującej nas kategorii produktów można skorzystać z wirtualnego kalkulatora, który umożliwi wyznaczenie kwoty oraz terminu spłaty odpowiadającego naszym oczekiwaniom.

W efekcie na liście pozostaną tylko ci pożyczkodawcy, którzy posiadają takie wsparcie finansowe w ofercie. Warto również zwrócić uwagę na opinie ekspertów, gdzie znajdziemy, między innymi warunki, jakie musi spełniać wnioskodawca.

Pożyczki online na raty a szybka decyzja

Bardzo często głównym kryterium podczas poszukiwania ofert jest czas oczekiwania na decyzję kredytową. Wielu pożyczkodawców gwarantuje, że wniosek zostanie rozpatrzony jeszcze tego samego dnia, a nawet w kilka minut. Jednak należy pamiętać, że dopełnienie wszystkich formalności wiąże się również z przejściem przez weryfikację tożsamości. Na tym etapie mogą pojawić się problemy, jeżeli zdecydujemy się na realizację mikroprzelewu. Czas zaksięgowania wpłaty zależy od sesji Elixir. Kiedy nie zdążymy wysłać zlecenia tak, aby zdążyło być ono odnotowane przed terminem ostatniej sesji wychodzącej oraz przychodzącej banków, wówczas czas oczekiwania przedłuży się do następnego dnia roboczego.

Czy da się tego uniknąć? Oczywiście! W tym celu należy skorzystać z jednego z dwóch sposobów natychmiastowej weryfikacji. Jednak musimy wiedzieć, że nie każdy pożyczkodawca posiada je w ofercie. Pierwszy z nich to skorzystanie ze specjalnej aplikacji typu Instantor czy Kontomatik. Dzięki nim wystarczy zalogować się na konto bankowego, a następnie program za pomocą techniki screen scrapingu pobierze interesujące go informacje i wyloguje nas z bankowości internetowej. Inną możliwością jest przelew weryfikacyjny wykonany za pośrednictwem systemu przelewów ekspresowych z pominięciem sesji Elixir.

Czy można wnioskować o pożyczki online na raty bez konta?

Wiele osób zastanawia się również, czy posiadanie konta bankowego jest niezbędne do skorzystania z oferty firm pożyczkowych. Zasady są niemal takie same jak w przypadku oferty chwilówka bez konta bankowego. Czyli jak wziąć pożyczkę online. Nieliczne instytucje umożliwiają złożenie wniosku przez internet, a następnie jego weryfikację za pomocą czeku GIRO. Oznacza to, że wypłata gotówki odbywa się na poczcie, gdzie pracownik zweryfikuje naszą tożsamość za pośrednictwem dowodu osobistego. Jak już wspomnieliśmy, coraz mniej pożyczkodawców proponuje swoim klientom takie rozwiązanie. Dlatego być może warto – z uwagi na to oraz własną wygodę – przemyśleć założenie konta bankowego.źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 30.08.2019, 23:05 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 907
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.

JEDEN PROCENT PODATKU DLA ORGANIZACJI I OSÓB PRYWATNYCH Z NASZEGO REGIONU