baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Samochód nowy czy używany?

Decydując się na zakup nowego samochodu, jednym z najważniejszych pytań, na jakie trzeba sobie odpowiedzieć, jest, jakie auto wybrać – nowe czy używane? W dalszej kolejności powinna być marka, kolor czy wyposażenie dodatkowe. Ułatwimy wam podjęcie tej decyzji, pokazując blaski i cienie samochodów nowych i z rynku wtórnego.

Auta z drugiej ręki

Jeśli poszukujecie auta w kategorii samochodów używanych, pamiętajcie, aby dokładnie weryfikować ogłoszenia zamieszczane przez sprzedających. Nie każde złoto, co się świeci – jak mawia porzekadło. Nie zawsze to, co jest napisane w treści ogłoszenia, będzie w stu procentach zgodne z prawdą. Warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy pojadą z wami do sprzedawcy i na miejscu ocenią stan techniczny pojazdu.

Dziś można spotkać wiele ofert firm, specjalizujących się w sprawdzaniu aut używanych. Szybka gotówka będzie pomocna w sfinansowaniu wynagrodzenia dla specjalisty. Warto również poszukać samochodów z drugiej ręki w komisach lub w salonach samochodowych, które odkupują auta od klientów w rozliczeniu. W tych miejscach możecie trafić prawdziwy skarb. W niskiej cenie kupicie bardzo dobry samochód, z potwierdzonym przebiegiem i zweryfikowanym stanem technicznym.

Niezawodność w cenie

Osoby poszukujące niezawodności, gwarancji i wysokiej jakości, powinny zwrócić swą uwagę na salony samochodowe. Okazje trafiają się często, a szczególnie warto sprawdzać propozycje dealerów na przełomie roku, gdy pojawiają się wyprzedaże modeli z poprzedniego rocznika. W zakupie pomocna będzie szybka gotówka, która zasili wasz budżet, przeznaczony na zakup auta.

Co więcej, zyskacie samochód pewny pod względem technicznym, z niemal zerowym przebiegiem. Będąc jego pierwszymi właścicielami, wiecie dokładnie, czego można się po pojeździe spodziewać. Zakup auta u dealera to również kompleksowa usługa serwisowa, która realizowana jest w okresie gwarancji. Samochód z salonu to idealne rozwiązanie dla osób, które niezbyt znają się na motoryzacji i szukają samochodów sprawnych technicznie, w których ryzyko usterki jest minimalne.

Co wybrać?

Jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, które rozwiązanie wybrać, nie ma. Wszystko zależy od co najmniej kilku czynników. Pierwszym są wasze wymagania. Jeśli chcecie kupić samochód konkretnej marki, w ulubionym kolorze, sprawny, posiadający nowoczesne wyposażenie, próżno szukać tego modelu na rynku wtórnym. W takiej sytuacji zdecydujcie się na auta z salonu, które na etapie zamawiania możecie dowolnie konfigurować.

Jeśli natomiast zależy wam na sprawnym pojeździe, który niemal od ręki kupicie na wolnym rynku, wybierzcie samochody używane. Warto jedynie pamiętać, aby kupowany pojazd był dokładnie sprawdzony pod względem technicznym. Dzięki temu unikniecie rozczarowań podczas eksploatacji auta, a niespodziewane awarie nie będą wam spędzać snu z powiek i wyciągać pieniędzy z portfela.

Wybór samochodu nie jest sprawą oczywistą. Jednym z czynników, jaki decyduje o tym, czy decydujemy się na wersję nową, czy używaną, jest cena. Warto, korzystając choćby z możliwości, jakie daje szybka gotówka, zwiększyć wstępny budżet i wybrać samochód taki, jaki najbardziej wam odpowiada. Dysponując większymi możliwościami finansowymi, zdecydujcie się na modele nowe, które są gwarancją niezawodności. To szczególnie istotne w przypadku osób, które poszukują sprawnego pojazdu, zapewniającego bezusterkową jazdę.źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 02.09.2019, 15:15 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 396
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.

JEDEN PROCENT PODATKU DLA ORGANIZACJI I OSÓB PRYWATNYCH Z NASZEGO REGIONU