TWOJA REKLAMA W TYM MIEJSCU GRATIS
Każdej firmie dajemy 10 tysięcy wyświetleń reklamy w tym miejscu. Samodzielne dodawanie i edycja tekstu reklamowego, dostęp do statystyk, proste i szybkie zakładanie konta. >>> SPRAWDŹ JUŻ TERAZ <<<

baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > DKF wraca po wakacyjnej przerwie

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY "BRODNICA" WZNAWIA DZIAŁALNOŚĆ PO WAKACYJNEJ PRZERWIE!
Sezon filmowy w DKF "BRODNICA" rozpoczniemy 6 WRZEŚNIA 2019, O GODZ. 19:00,
dokumentem, poświęconym prekursorce performance’u i body artu, jednej z najważniejszych współczesnych artystek, Marinie Abramović.
Dokument jest zrealizowany w konwencjonalny, prosty sposób i to jego wielki atut. Forma stanowi ostry kontrast z osobowością Abramović, nadaje jej (jeśli to w ogóle możliwe) większej intensywności. W trakcie rozmów Matthew Akersa z Mariną Abramović padają pytania najważniejsze – o to, kim jest artysta i jakie jest jego miejsce we współczesności?

Osią, wokół której zbudowano film, jest legendarna wystawa w 2010 r., "Artist is Present", w nowojorskim MoMA The Museum of Modern Art. Przez trzy miesiące, przez sześć dni w tygodniu, po siedem godzin dziennie Abramović nieruchomo siedziała w muzeum na krześle. Przed nią siadali ludzie i patrzyli jej w oczy. Niektórzy kilka minut, inni – kilka godzin; ile kto chciał. Dla wielu było to przeżycie wręcz mistyczne. Ludzie koczowali nocami przed muzeum, tworzyły się społeczne kolejki. Marinę odwiedzili m.in. Björk, James Franco i jej dawny ukochany i współpracownik, bliźniacza dusza, czyli Ulay. Właśnie przy Ulay’u artystka złamała zasadę, którą ustaliła, czyli żadnej innej relacji z widzem, tylko spojrzenie; zaczęła płakać i wzięła Ulay’a za rękę…

Biografia artystyczna Mariny jest esencją filmu. Performerka wyjaśnia m.in., czym różni się teatr od performanceu – "teatr to udawanie, wszystko jest na niby". Performance tymczasem, to prawdziwy ból, pot, rany i łzy.
Gdzie więc przebiega granica między prawdą a kreacją? Co jest prawdą? Czy film pomoże nam znaleźć odpowiedzi na te pytania..?
Zobaczymy.
ZAPRASZAMY!
OPŁATA KLUBOWA - 10 PLN

BDK

Dodano/zmodyfikowano: 06.09.2019, 09:15 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 462
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Film co najmniej dziwny albo raczej o czymś dziwnym. Niby z pozoru o tym co nas zupełnie nie interesuje, ale ciężko oderwać się od oglądania. Polecam
Dodany 03.09.2019, 07:35 przez Br