REKLAMA - ZA DARMO 10000 WYŚWIETLEŃ NA START!

baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Ostatni weekend wakacji - podsumowanie

Brodniccy policjanci od 30 sierpnia do 1 września br. przeprowadzili wzmożone działania pn."Ostatni weekend wakacji". Policjanci podczas działań reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami oraz pieszych uczestników ruchu drogowego, sprawdzali stan trzeźwości kierowców i stan techniczny pojazdów.

Brodniccy policjanci od 30 sierpnia do 1 września na drogach powiatu brodnickiego przeprowadzili wzmożone działania pn. "Ostatni weekend wakacji". Funkcjonariusze reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami, szczególnie na przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe manewry, sprawdzali stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców oraz posiadane dokumenty.
W przeprowadzonych działaniach wzięło udział 20 policjantów. Podczas działań na terenie powiatu brodnickiego funkcjonariusze odnotowali 4 kolizje drogowe, zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących i jednego po użyciu alkoholu. Policjanci skontrolowali ponad 180 pojazdów, wylegitymowali prawie 200 osób, sprawdzili stan trzeźwości u 234 kierujących, ujawnili 128 wykroczeń popełnionych przez kierowców, 6 wykroczeń popełnionych przez pieszych, ukarali mandatami karnymi 101 osób, sporządzili 1 wniosek o ukaranie do sądu, zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych.

Niestety wakacje dobiegły już końca. Od wczoraj(2.09.) brodniccy policjanci prowadzą działania "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w okolicach szkół, a także spotykać się z nimi podczas zajęć szkolnych i przypominać podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 03.09.2019, 08:57 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 380
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Brawo Policja, tak trzymać!
Dodany 03.09.2019, 23:47 przez Jerzy