NOWOŚĆ - REKLAMY TEKSTOWE - GRATIS 10 tysięcy wyświetleń reklamy dla każdej nowo zarejestrowanej firmy. Zalety: emisja na wszystkich podstronach Brodnica.net, łatwa edycja w dowolnym czasie, statystyki, atrakcyjne ceny pakietów reklamowych i wiele innych. SPRAWDŹ NAS!
Namiot

baner Dekada 8 marca

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Z jakimi objawami wybrać się do endokrynologa?

Z wizytą u endokrynologa bardzo często zwlekamy, ponieważ często nie wiemy, kiedy może nam pomóc ten specjalista. Wiele chorób, co gorsza, którymi zajmuje się endokrynolog jest trudnych w rozpoznaniu, ponieważ nie mają one swoistych objawów i łatwo można je pomylić ze zwykłym przemęczeniem lub przeziębieniem. Kiedy więc warto wybrać się do endokrynologa? Jakie objawy powinny nas do tego skłonić. Już wszystko wyjaśniamy.

Endokrynolog – specjalista od czego?

Pewnie większość z Was kojarzy endokrynologa jako specjalistę od hormonów i jest to oczywiście prawda. Będą jednak bardziej precyzyjnym zajmuje się on zaburzeniami pracy układu wydzielania wewnętrznego. Dlaczego to taka ważna specjalizacja? Wynika to z faktu, że gruczoły, który wydzielają hormonu są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie niemal całego naszego organizmu. Jakimi gruczołami zajmuje się endokrynolog? Można je oczywiście łatwo wymienić. Najczęściej ten specjalista spotyka się z problemami związanymi z tarczycą, przytarczycą czy nadnerczami. Dodatkowo w jego polu zainteresowań znajduje się przysadka, szyszynka, trzustka, podwzgórze, grasica, a także gruczoły płciowe. Zaburzenie pracy tych gruczołów skutkuje oczywiście koniecznością wizyty u endokrynologa.

Z jakimi objawami wybrać się do endokrynologa?

Jak już wspomnieliśmy na samym początku tego artykułu, w wielu przypadkach wizyta u tego specjalista nie jest oczywista dla pacjenta, ponieważ wiele objawów nie różni się zanadto od przeziębienia czy przepracowania. Co powinno jednak zwrócić naszą szczególną uwagę?

Na pewno powinniśmy wybrać się do endokrynologa, jeśli masa naszego ciała zacznie się drastycznie zmieniać bez zmiany naszych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej. Jeśli mamy problem z nadmiernym trądzikiem lub owłosieniem w nietypowych miejscach ( w przypadku kobiet), to również wizyta u tego specjalisty będzie dobrym rozwiązaniem.

Co jeszcze powinno wzbudzić naszą czujność? Z całą pewnością będzie to nadmierna senność lub wyraźne pobudzenie. Powodem do wizyty u endokrynologa będzie również zaniżone lub zawyżone libido. Pacjentki skarżą się ponadto na uderzenia gorąca lub przeciwnie, nadmierne odczuwanie zimna. Dochodzą do tego obrzęki stóp czy dłoni. Niektóre panie skarżą się endokrynologom na zaburzenia miesiączki. Może także dochodzić do poważnych problemów z donoszeniem ciąży.

Jeśli część z tych problemów występuje u dzieci, to warto wybrać endokrynologa dziecięcego, który będzie w stanie lepiej ocenić problemy pacjenta w kontekście zaburzeń dojrzenia. Należy jednak przyznać, że najczęściej wizyty u endokrynologa dotyczą problemów z tarczycą, a także etapu menopauzy.

Jeśli wymienione wyżej objawy będą utrzymywały się przez dłuższy czas, to koniecznie wybierzmy się do endokrynologa. Terminy dla tego specjalisty możemy łatwo sprawdzić, wchodząc na stronę lekarzebezkolejki.pl. W ten sposób szybko i wygodnie zarezerwują wizytę w dogodnym dla nas terminie zarówno na NFZ, jak i prywatnie.źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 05.09.2019, 13:02 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 541
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.

JEDEN PROCENT PODATKU DLA ORGANIZACJI I OSÓB PRYWATNYCH Z NASZEGO REGIONU