REKLAMA - ZA DARMO 10000 WYŚWIETLEŃ NA START!

baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > Brodnica.net > Funkcjonalna sypialnia z łazienką na poddaszu oraz strefą dzienną na parterze – poznaj zalety projektów z poddaszem użytkowym

Polacy chętnie kupują niewielkie działki budowlane, a wśród nich także te płytkie i wąskie: ich cena jest najbardziej korzystna. Wiedzą bowiem, że choć miejsca pod zabudowę jest na takiej działce niewiele, można postawić dom z poddaszem użytkowym i dzięki temu cieszyć się dużą powierzchnią oraz liczbą pomieszczeń.

Polacy chętnie kupują niewielkie działki budowlane, a wśród nich także te płytkie i wąskie: ich cena jest bardzo korzystna. Wiedzą bowiem, że choć miejsca pod zabudowę jest na takiej działce niewiele, można postawić dom z poddaszem użytkowym i dzięki temu cieszyć się dużą powierzchnią oraz liczbą pomieszczeń.

Użytkowy parter, wypoczynkowe piętro

Ze statystyk wynika, że średnia powierzchnia domów budowanych w Polsce to 150–180 m2. Dlaczego tak często wybieramy domy z poddaszem użytkowym? Bo jest to rozwiązanie ekonomiczne i funkcjonalne zarazem. Zamiast stawiać dom parterowy o dużym obrysie, zajmujący znaczną powierzchnię, można wybudować i wykorzystywać dodatkową kondygnację pod spadzistym dachem. Parter w takich budynkach przeznaczany jest przede wszystkim na kuchnię z salonem i garaż, natomiast poddasze to miejsce na sypialnie, garderobę i łazienkę. Na dole strefa użytkowa, na górze wypoczynkowa.

Okna dachowe – dużo światła i widok na niebo

Chociaż skosy ograniczają wysokość pomieszczeń, nadają im specyficzny klimat. Niewysoką przestrzeń pod skosami można efektywnie wykorzystywać, ustawiając tam miejsca do spania, a w łazience wannę. Swoich zwolenników mają też możliwe do umieszczenia w skosach okna połaciowe: ponieważ nie są pionowe, wpuszczają w dzień więcej światła, a w nocy pozwalają wpatrywać się w rozgwieżdżone niebo.

Łazienka na poddaszu również może mieć okno połaciowe, można wtedy korzystać z niej w ciągu dnia bez używania światła sztucznego. Skośne okno praktycznie uniemożliwia podglądanie z zewnątrz, a nawet gdyby nie uniemożliwiało, można zlecić oklejenie go specjalną folią lustrzaną, odbijającą promienie słoneczne.

Domowe klimaty na dwóch kondygnacjach

Poddasze użytkowe to również dobre miejsce na pokój dla dzieci, gabinet albo pracownię. Można tam przebywać z dala od odgłosów dobiegających z parteru, cieszyć się prywatnością i mieć swój azyl. Jedynie osoby starsze, którym pokonywanie schodów może sprawiać trudności, powinny mieć swój pokój na parterze.

Pomysłowe projekty domów z poddaszem użytkowym można znaleźć na stronie pracowni architektonicznej Domowe Klimaty – https://www.domoweklimaty.pl. Na przyszłych inwestorów czekają tam projekty budynków małych, średnich i dużych, w tym także przeznaczonych na wąskie lub płytkie działki.źródło: ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodano/zmodyfikowano: 09.09.2019, 09:27 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 251
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.