BRZOZY

baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Zderzenie ciężarówki z autobusem w Wichulcu

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej 543 w miejscowości Wichulec. Kierujący ciężarowym volvo doprowadził do zdarzenia z autobusem, w którym podróżowało 12 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Wczoraj ((18.09.) kilka minut po godz. 13:00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego z autobusem. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, wstępnie ustalili, ze kierujący volvo z naczepą, 59-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków drogowych, a także nie zachował szczególnej ostrożności podczas wymijania, po czym naczepa volvo zjechała na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku autobusem. Kierująca autobusem zjechała na pobocze, po czy, zatrzymała się w pobliskim lesie. W autobusie podróżowało 12 osób, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierowcy obu pojazdów byli. Policjanci za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali 59- letniemu kierowcy volvo prawo jazdy, a także sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 19.09.2019, 10:39 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 2443
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
Uffff !!!!! Najważniejsze, że kierowcy obu pojazdów byli. Aż strach sobie wyobrazić, co mogłoby się zdarzyć przy ich absencji.
Dodany 19.09.2019, 11:00 przez Br

JEDEN PROCENT PODATKU DLA ORGANIZACJI I OSÓB PRYWATNYCH Z NASZEGO REGIONU