BRZOZY

baner KALENDARZE

AKTUALNOŚCI > KPP Brodnica > Jak wygląda dziś Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Już ponad trzy lata funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. W powiecie brodnickim, od początku istnienia Mapy, mieszkańcy wskazali policjantom 1392 miejsca, które uważają za zagrożone.

We wrześniu 2016 roku uruchomione zostało narzędzie służące Policji do współpracy ze społeczeństwem. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, bo o niej mowa stworzona została do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Dzięki niej wszyscy obywatele, mogą zgłaszać Policji miejsca, które według nich są zagrożone.

Są to np. miejsca, gdzie kierujący nie stosują się do przepisów ruchu drogowego, nieprawidłowo parkują, gromadzi się młodzież, która zakłóca porządek lub w którym miejscu jest złe oznakowanie dróg i należy interweniować żeby poprawić infrastrukturę drogową.

Od chwili uruchomienia Mapy, czyli od września 2016 roku naniesionych zostało ponad 1392 takie miejsca ( 2019 r.- 426). Policjanci weryfikują wszystkie zgłoszenia. Najwięcej zgłoszeń dotyczy: przekraczania dozwolonej prędkości (486),spożywania alkoholu w miejscach publicznych (221) parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych (215), nielegalnych rajdów samochodowych (97) oraz niewłaściwej infrastruktury drogowej (82). Do naniesionego zagrożenia, jest możliwość dołączania zdjęć np. nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów, czy też innych zagrożeń.

"Mapa" jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, a jej obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna.

Zachęcamy do korzystania z Mapy.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym Policji.

źródło: KPP Brodnica

Dodano/zmodyfikowano: 23.09.2019, 12:05 , Komentarzy: 2, wyświetleń: 730
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
do "obywatel"- choć byś na każdym przejściu dla pieszych postawił policjanta, to znajdzie się cymbał, co przepisy ma w "poważaniu".Przez takie pawiany za kierownicą giną niewinni ludzie i może nie jest to po chrześcijańsku ,ale życzę takim , żeby się powybijali, będzie bezpieczniej na drogach.W Polsce kary są za łagodne, wysłać każdego takiego delikwenta za granicę, jak za wykroczenie drogowe dostanie parę tysięcy Euro, to szybko nauczy się jeździć przepisowo. Znajomy pracował pół roku na to żeby zapłacić mandat.Powiedzieli mu , że jak ucieknie do Polski to mandat przyjdzie za nim.
Dodany 24.09.2019, 18:56 przez olo
Ta mapa to psu na budę, na przykład miejscowość Kolonia Osiek na wysokości lądowiska jest przejście dla pieszych, skrzyżowanie, przystanek autobusowy mimo że jest ograniczenie prędkości do 60km mało kto tego przestrzega jak na ironię jadąc o strony Brodnicy 200m przed skrzyżowaniem kończy się zakaz wyprzędzania, byłem świadkiem jak pani z dzieckiem na przejściu dla pieszych cudem nie została rozjechana, mimo kilku oznaczeń na mapie nigdy nie widziałem policji
Dodany 23.09.2019, 20:10 przez obywatel

JEDEN PROCENT PODATKU DLA ORGANIZACJI I OSÓB PRYWATNYCH Z NASZEGO REGIONU