baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Ogniwo - wernisaż Bolesława Tomasza Danielewskiego w Galerii Brama

Burmistrz Brodnicy oraz Dyrektor Muzeum w Brodnicy mają zaszczyt zaprosić Państwa na wernisaż prac dwóch, wyjątkowych brodniczan: malarza impresjonisty, BOLESŁAWA TOMASZA DANIELEWSKIEGO oraz studentki V roku Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, AGNIESZKI STAAK.

Wernisaż odbędzie się 27 września 2019 r o godz. 18:00 w Galerii w Bramie Chełmińskiej.

Tytuł wystawy "OGNIWO" nie jest przypadkowy - artysta wyjaśnia, że najważniejszą rzeczą dla niego jest bycie częścią łańcucha ludzi, którzy bezinteresownie pomagają sobie nawzajem w twórczym rozwoju, swoistym ogniwem, łączącym biegunowo różne pokolenia artystów. Na początku drogi zawodowej @Bolesław Danielewski otrzymał takie wsparcie od wybitnego pedagoga i artysty, profesora Waldemara Woźniaka. Dziś, ideę ogniwa przekazuje młodszemu pokoleniu artystów, z nadzieją, że każdy z nich przekaże swoje wsparcie dalej.

Zarówno malarstwo jak i działalność plastyczna Bolesława Tomasza Danielewskiego jest ściśle związana z miejscem, w którym mieszka, w którym się wychował i które pokochał. Pojezierze Brodnickie, to ukochany temat jego obrazów - sielskie pejzaże i snopy siana na polach, skąpane w szarościach i światłocieniach stanowią swoistą impresję, która u odbiorcy buduje różnego rodzaju emocje...

WSTĘP WOLNY, ZAPRASZAMY!

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 25.09.2019, 08:44 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 568

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.