baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Starostwo Powiatowe > Lokalne drogi dofinansowane z FDS

W poniedziałek, 16 września, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Brodnicy odbyło się uroczyste wręczenie voucherów na dofinansowanie dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Z rąk wicewojewody kujawsko-pomorskiego Józefa Ramlaua symboliczne czeki odebrali beneficjenci z powiatu brodnickiego.
W Kujawsko-Pomorskiem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych ponad 250 mln zł zostanie przeznaczonych na inwestycje, które zostaną ukończone jeszcze w tym roku. Do powiatów, które już otrzymały rządowe wsparcie, dołączyły ostatnio Wąbrzeźno, Golub-Dobrzyń i Brodnica.
Zgodnie z zasadami inwestycji z udziałem środków FDS, wysokość dofinansowania na zadania powiatowe i gminne jest uzależniona od dochodów danej jednostki samorządu terytorialnego: im niższy dochód własny jednostek samorządu terytorialnego, tym większa wartość dofinansowania, przy czym maksymalne dofinansowanie może wynieść do 80 proc. kosztów realizacji zadania.

Powiat Brodnicki otrzymał dofinansowanie w wysokości 60 proc. na przebudowę drogi powiatowej nr 1840C na odcinku Świedziebnia-Zasady. Deklarowana kwota środków z FDS to 3 806 273 zł, zaś wartość dofinansowania po przetargu na wykonanie zadania wyniesie 2 646 457,02 zł.
Oprócz Powiatu Brodnickiego dofinansowanie zadań w ramach FDS otrzymały:
- Gmina Brodnica na przebudowę dróg gminnych w miejscowościach Gorczenica - 315 452 zł oraz Karbowo (ul. Sezamkowa) - 406 205 zł;
- Miasto i Gmina Jabłonowo Pomorskie na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Konojady: etap I – 394 314 zł i etap II - 380 668 zł;
- Gmina Zbiczno na przebudowę drogi gminnej w Zbicznie - 204 664 zł;
- Gmina Bartniczka na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Nowe Świerczyny - 148 926 zł;
- Gmina Górzno na przebudowę drogi gminnej Zaborowo-Ruda - 479 979 zł.
Symboliczne czeki wręczył beneficjentom wicewojewoda Józef Ramlau. Voucher dla Powiatu Brodnickiego odebrał starosta Piotr Boiński oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Czesław Głowacki, dla Gminy Brodnica - wójt Adam Zalewski, dla Jabłonowa Pomorskiego - burmistrz Przemysław Górski, przewodniczący rady Zbigniew Mikulicz i skarbnik Barbara Suchocka, dla Zbiczna - wójt Magdalena Golubska, dla Bartniczki - wójt Wiesław Biegański, a dla Górzna - burmistrz Tomasz Kinicki.

W spotkaniu w Brodnicy uczestniczyli też m.in. przedstawiciele rządu - Anna Gembicka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz pełnomocnik rządu do spraw małych i średnich przedsiębiorstw oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

źródło: Starostwo Powiatowe

Dodano/zmodyfikowano: 25.09.2019, 12:53 , Komentarzy: 6, wyświetleń: 1104

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
aleś Jurek pomądrował
Dodany 28.09.2019, 10:25 przez filipek
Człowieku jeden z drugim ,zamiast wypisywać w necie swoje żale, trzeba podnieść cztery litery z krzesła i pójść na sesje rady miasta, czy powiatu ,i tam wypowiedzieć swoje o co tobie biega , zaś pisanie jako cicho ciemny , to tak jak byś szczekając udawał psa.
Dodany 27.09.2019, 12:26 przez Jurek
Trzeba sypnąć kasą przed wyborami - STANDARD
Dodany 26.09.2019, 10:35 przez x
Znowu drogi dla antków
Dodany 26.09.2019, 09:03 przez cc
A tak poza tym, czy są jakieś plany miasta i powiatu aby rozładować te korki w okolicy ul. Sądowej, Sienkiewicza, 3Maja, Mazurska, Lidzbarska? Tam codziennie w godz 6-10 i 15-17 są kilometrowe korki. A więc jak? Radźcie sobie kierowcy sami? Oj tam, oj tam, nie jest tak źle? Chyba nie tak się rozwiązuje problemy. Czy jest już jakieś przygotowanie, jakiś konkretny projekt obwodnicy albo innego rozwiązania? I nie mówmy, że pieniędzy nie ma, bo 5 mln zł rocznie to by się dało w budżecie miasta wspólnie z powiatem oraz GDDKiA lub ZDW i w ciągu 3 lat by była. Np. od ul. Sikorskiego do Lidzbarskiej?
Dodany 25.09.2019, 19:47 przez traktorzysta
Może ktoś zająłby się remontem drogi, która jest bramą wjazdu do Brodnicy od strony Warszawy (ul. Podgórna). Kiepska wizytówka Naszego miasta. Studzienki, chyba z lenistwa obłożone kostką brukową, która to nie wytrzymuje obciążeń i po tygodniu jest już w rozsypce, tak samo jak poprawiane chyba milion razy studzienki przy Sądzie i ciągle się zapadają. W ogóle jak będą plany remontu tego odcinka to proponuję wybrać porządną firmę, która zrobi to nawet trochę drożej, ale za to raz i porządnie. Lokalny patriotyzm, lokalnym patriotyzmem, ale o pieniądze publiczne też trzeba dbać.
Dodany 25.09.2019, 15:11 przez CBR