baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Brodnica wyróżniona

Podczas X Forum Ekonomik Społecznej odbyła się miedzy innymi gala wręczenie wyróżnień Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej. Takie wyróżnienie otrzymało nasze miasto.
Środowiska zaangażowane na rzecz rozwoju i promocji ekonomii społecznej spotkały się 24 września) w Toruniu by rozmawiać o wyzwaniach i dobrych praktykach w tym segmencie gospodarki. Wśród uczestników m. in. społecznicy i przedsiębiorcy z Nawarry, regionu partnerskiego naszego województwa z Hiszpanii, reprezentant Komisji Europejskiej, a także przedstawiciele samorządów.
Wśród uczestników sesji plenarnej byli m.in. Ander Etxeberria Otadui z Mondragon Corporacion Cooperativa – założonej w latach 50. ubiegłego wieku w Mondragon w Kraju Basków korporacji spółdzielni pracowniczych, działającej obecnie w 40 krajach na całym świecie i utrzymującej biura sprzedaży w 150 krajach. Mimo tak rozbudowanej struktury grupa realizuje humanistyczną koncepcję biznesu oraz filozofię udziału i solidarności pracowniczej. O tym, jak może działać taki model biznesowy mówili też María José Vivar i Antonio Martínez de Bujanda ze Stowarzyszenia Spółdzielni Nawarry Anel.
Gościem konferencji był miedzy innymi Jan Mela, niepełnosprawny podróżnik i zdobywca obu biegunów Ziemi, działacz społeczny, prezes Fundacji Poza Horyzonty.
Dyskusja panelowa została poświęcona zatrudnieniu socjalnemu osób z niepełnosprawnością. Wiadomo powszechnie, że w ich przypadku praca i zarabianie własnych pieniędzy ma walor włączenia społecznego.
Podczas forum odbyła się gala wręczenie certyfikatów Zakup Prospołeczny oraz wyróżnień Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej. To wyróżnienie otrzymało miasto za szczególne zaangażowanie w rozwój ekonomii społecznej w regionie.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 01.10.2019, 10:36 , Komentarzy: 0, wyświetleń: 454

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.