baner Tablice2

AKTUALNOŚCI > Urząd Miejski > Konkurs ofert na ochronę zabytków

Burmistrz Brodnicy ogłosił otwarty konkurs ofert na wsparcie zadań publicznych w sferze kultury i sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2019 r.
Konkurs ofert polegać będzie na wsparciu finansowym zadania polegającego na wspieraniu wartościowych przedsięwzięć mających na celu ochronę dziedzictwa kulturowego na terenie miasta Brodnicy polegających na renowacji i konserwacji zabytków w Brodnicy.
Na wsparcie zadania publicznego przeznaczona została kwota 100 000 zł.
Termin składania ofert upływa 22 października 2019 r.
Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Brodnicy - BIP - "konkurs ofert" lub można je otrzymać w Urzędzie Miejskim w Wydziale Rozwoju, Współpracy Zewnętrznej i Informacji (pok. 201), tel. 56 4930363.

źródło: Urząd Miejski

Dodano/zmodyfikowano: 01.10.2019, 14:03 , Komentarzy: 1, wyświetleń: 417

KOMENTARZE DO ARTYKUŁU | + DODAJ KOMENTARZ | + DODAJ ZDJĘCIA DO TEGO NEWSA
Uwaga. Komentarze stanowią prywatne opinie użytkowników. Jeśli uważasz, że któryś wpis naruszył prawo, zgłoś go do usunięcia.
A oprócz tego, może warto by było przemyśleć definicję 'zabytek'. To powinien być budynek z pewną wartością historyczną ale mieć też walory architektoniczne i być w dobrym stanie technicznym. Moim zdaniem nie warto chronić starej chaty, tylko dlatego że jest stara, a nie ma nic wartościowego i jest popękana bo grunt osiada. Taki obiekt należy wyburzyć i przewidzieć w tym miejscu nową funkcję. Na starym mieście jest ogólnie ciasno, a wiele dziwnych domków powstało w innych czasach np. tuż po wojnie, gdy nie było właściwych materiałów, narzędzi ani fachowców. A dziś takie domy same się rozpadają
Dodany 02.10.2019, 17:50 przez arch